Категорія
Новини
Дата

Google у Росії оштрафували на рекордні 21,7 млрд руб. за невидалення інформації про війну в Україні

Компанію Google визнали винною у повторному порушенні обмеження доступу до матеріалів, що містять інформацію про війну в Україні, і призначили оборотний штраф у розмірі понад 21,7 млрд руб. (близько $370 млн), пише «Інтерфакс». Це становить 10% від річного доходу компанії в РФ.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Рішення виніс мировий суддя Таганського району Москви, розглянувши протокол про адміністративне порушення, складений на Google.
  • Приводом для притягнення компанії до адміністративної відповідальності, як зазначали в Роскомнадзорі, стало невидалення матеріалів на YouTube, які містять інформацію про війну в Україні, «що дискредитує збройні сили РФ, пропагує екстремістські погляди та ідеологію терористичних організацій», а також – інструкції щодо виготовлення вибухових речовин.
  • Крім того, заявив РКН, не було видалено розміщених на YouTube закликів до участі в несанкціонованих акціях, у тому числі адресованих неповнолітнім.
  • Компанія Google LLC та її інформаційні ресурси раніше неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності за порушення російського законодавства щодо видалення забороненої інформації, заявили в РКН. «За це Google LLC оштрафовано на загальну суму 68 млн руб.», – уточнюється у повідомленні.

Контекст

Якщо рішення мирового суду витримає апеляцію, це буде вже другий оборотний штраф для Google в РФ за останній рік. У грудні 2021 року цей самий суд ухвалив рішення стягнути з корпорації близько 7,2 млрд руб. штрафу.

У березні Google припинив продаж онлайн-реклами в Росії. У 2021 році виторг Google від реклами становив $209,49 млрд. Це близько 80% його виторгу. Прикрити продаж у Росії компанія вирішила слідом за конкурентами: Twitter Inc і Snap Inc. Інші сервіси компанії – «Пошук», «Карти» і YouTube – залишаються доступними в країні.

16 червня російська «дочка» Google – ТОВ «Гугл» подало заяву про банкрутство до Арбітражного суду Москви.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні