Категорія
Новини
Дата

Google відкриває доступ до чат-бота Bard – конкурента ChatGPT

Google запустила свого чат-бота Bard, щоб скласти конкуренцію популярному ChatGPT від OpenAI і надолужити втрачене в гонці за комерціалізацією технології генеративного штучного інтелекту. В компанії повідомили, що спершу Bard буде доступним у США та Великій Британії і згодом розшириться до більшої кількості країн та мов.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові фаети

  • У Google заявили, що Bard, який надає відповіді на текстові питання, працюватиме окремо від пошукової системи Google.
  • «Ви можете використовувати Bard, щоб підвищити свою продуктивність, прискорити свої ідеї та підштовхнути свою цікавість», – йдеться у повідомленні компанії. 
  • Зазначається, що Bard може дати поради, як досягти своєї мети – «прочитати більше книжок цього року, пояснити квантову фізику простими словами або розбудити ваш творчий потенціал». 
  • Наразі компанія хоче отримати відгуки від якомога більшої кількості людей, щоб покращити роботу Bard.
  • «Ми хочемо отримувати зворотний звʼязок і поступово збільшувати кількість людей, які мають доступ до Bard, – сказав Зубін Гахрамані, віцепрезидент Google Research. – І причина цього в тому, що ми дійсно хочемо мати можливість протестувати і винести уроки з цього, перш ніж ми широко розгорнемо його».
  • Google заявив, що Bard генеруватиме відповіді тільки англійською мовою, а не компʼютерним кодом або іншими мовами, і надаватиме доступ у порядку черги користувачам, які зареєструються в списку очікування в США та Великій Британії.

Контекст

Наприкінці листопада 2022 року OpenAI – американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск, – представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. 

Уже за тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. І в OpenAI планують лише нарощувати темп – у 2023 році в компанії очікують до $200 млн доходу, а вже за рік – $1 млрд.

ChatGPT зараз вважають найпрофесійнішим чат-ботом, який може відповідати на питання зрозумілою мовою. Він привернув більше уваги користувачів, аніж розробки Google Al LaMDA або Meta – BlenderBot. Хоча всі три мають спільну проблему – вони можуть давати неправдиву та упереджену відповідь.

Bard побудований на основі технології штучного інтелекту Google, відомої як LaMDA, або мовна модель для діалогових додатків, і був навчений текстовими даними, взятими з відкритої мережі. Він також ґрунтується на результатах пошуку Google, що є додатковим рівнем навчання, що означає, що він з меншою ймовірністю суперечитиме собі невірною інформацією.

8 лютого ринкова вартість Alphabet Inc. знизилася на $100 млрд після того, як її новий чат-бот Bard поділився недостовірною інформацією в рекламному ролику, а захід компанії не викликав фурору, що посилило побоювання, що материнська компанія Google програє конкуруючій Microsoft Corp., пише Reuters.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні