Категорія
Новини
Дата

OpenAI запускає оновлення GPT-4. Більш потужна версія штучного інтелекту може обробляти картинки

OpenAI, яка створила чат-бот ChatGPT, анонсувала випуск більш потужної та удосконаленої версії штучного інтелекту – GPT-4, йдеться у блозі компанії. Нейромережу «навчили» обробляти не тільки текст, але й картинки.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За даними розробників, відмінність між GPT-4 і його попередньою версією GPT-3.5 є невеликою у звичайній розмові, але відмінності можна буде помітити при складніших завданнях.
  • Повідомляється, що нова версія ШІ буде «креативнішою та більш придатною для співпраці». Завдяки ширшим загальним знанням і можливостям, GPT-4 зможе розвʼязувати «складні проблеми з більшою точністю», йдеться у повідомленні.
  • Найголовніше нововведення – можливість використовувати зображення як вхідні дані й можливість комбінувати їх з текстом. Тепер нейромережа може розуміти, що зображено на фото, а також враховувати малюнки та схеми при розвʼязанні задач. Також ШІ може пояснювати дані, подані як діаграми. Наразі робота з зображеннями знаходиться на стадії закритого тестування і поки недоступна загалу.
  • Крім Bing від Microsoft оновлена версія ШІ зʼявиться у Duolingo, Stripe і Khan Academy.
  • GPT-4 наразі можуть скористатися платні підписники ChatGPT Plus за $20 на місяць, а також тестувальники. Розробники, які бажають отримати доступ до API, можуть записатися до актуального списку очікування.
  • Попри свої нові можливості, GPT-4 має ті ж обмеження, що й попередні моделі GPT, заявляють в компанії. Оновлений ШІ все ще ненадійний (він викривляє факти та допускає помилки у судженнях). Треба бути дуже обережним, використовуючи вихідні дані мовної моделі, зазначають в OpenAI.
  • Проте у GPT-4 значно менше «галюцинацій» порівняно з попередніми моделями (які самі вдосконалювалися з кожною ітерацією), заявляють розробники. За їх даними, GPT-4 показав на 40% вищі результати, ніж GPT-3.5 за результатами тестів оцінки фактології.

Контекст

Наприкінці листопада 2022 року OpenAI – американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск, – представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. 

Уже за тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. І в OpenAI планують лише нарощувати темп – у 2023 році в компанії очікують до $200 млн доходу, а вже за рік – $1 млрд. Нещодавно OpenAI розблокувала доступ до ChatGPT в Україні

ChatGPT зараз вважають найпрофесійнішим чат-ботом, який може відповідати на питання зрозумілою мовою. Він привернув більше уваги користувачів, аніж розробки Google Al LaMDA або Meta – BlenderBot. Хоча всі три мають спільну проблему – вони можуть давати неправдиву та упереджену відповідь.

Згодом власник Google – Alphabet Inc – анонсував запуск чат-бота Bard і більше інструментів штучного інтелекту для своєї пошукової системи, пише Reuters. Проте, вже 8 лютого ринкова вартість Alphabet Inc. знизилася на $100 млрд після того, як її новий чат-бот Bard поділився недостовірною інформацією в рекламному ролику, а захід компанії не викликав фурору, що посилило побоювання, що материнська компанія Google програє конкуруючій Microsoft Corp.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні