Інфляція у січні в річному вимірі сповільнилася до 4,7% – Держстат /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Інфляція у січні в річному вимірі сповільнилася до 4,7% – Держстат

1 хв читання

Getty Images

Інфляція на споживчому ринку у січні 2024 року сповільнилася до 0,4% з 0,7% у грудні, повідомила Державна служба статистики. У річному вимірі споживчі ціни знизилися до 4,7% з 5,1% за підсумками грудня.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Базова інфляція в січні порівняно з груднем становила 0,4%, із січнем 2023 року – 4,6%.
  • На споживчому ринку в січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 16,8%) подорожчали овочі. 
  • Ціни на фрукти, яловичину, молоко та молочні продукти, масло, рибу та продукти з риби, макаронні вироби зросли на 4,5–0,7%.
  • Водночас на 8,4% подешевшали яйця, на 3,6–0,6% знизилися ціни на свинину, цукор, продукти переробки зернових, соняшникову олію, м’ясо птиці, сало, рис.
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%. 
  • Відбулося зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,3%.
  • Одяг і взуття подешевшали на 5,5%. 
  • Ціни на транспорт теж знизилися, зокрема на 1,5% – в основному через здешевлення палива та мастил на 4,6%. Водночас на 2,5% подорожчав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Контекст

9 листопада Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік. До другого читання у ньому змінився макропрогноз, який закладається в основу бюджетних розрахунків. Реальне зростання ВВП прогнозується на рівні 4,6%, інфляція – 9,7%. Очікується, що середньорічний курс долара становитиме 40,7 грн.

Інфляція на споживчому ринку в грудні порівняно з листопадом становила 0,7%, за рік у цілому – 5,1%. Базова інфляція в грудні, порівняно з листопадом, була нульовою, за рік у цілому – 4,9%. 

25 січня Національний банк України не став змінювати облікову ставку, залишивши її на рівні 15%. Також регулятор покращив прогноз щодо інфляції у 2024 році – очікує пришвидшення зростання цін. Однак якщо у попередньому прогнозі річна інфляція була 9,8%, то тепер регулятор очікує 8,6%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні