Інфляція в єврозоні сповільнилась до 6,1%. Це найменший показник з початку вторгнення Росії до України /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Інфляція в єврозоні сповільнилась до 6,1%. Це найменший показник з початку вторгнення Росії до України

Getty Images

Інфляція в єврозоні впала більше, ніж очікували економісти, досягнувши найнижчого рівня з моменту вторгнення Росії в Україну більше року тому – 6,1%, пише Financial Times. Водночас голова Європейського центрального банку Крістін Лагард каже, що для стримування постійного цінового тиску потрібне подальше підвищення процентних ставок.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно з даними, опублікованими статистичним агентством ЄС, річні споживчі ціни в блоці зросли на 6,1% у річному обчисленні, знизившись з 7% у квітні. 
  • Це найнижчий рівень з лютого 2022 року, і він був нижчим за 6,3%, прогнозованих економістами.
  • Президент ЄЦБ Крістін Лагард заявила невдовзі після публікації даних, що інфляція все ще «надто висока» і необхідне подальше підвищення процентних ставок, щоб знизити її до цільового рівня 2%. Лагард попередила, що «немає чітких доказів того, що базова інфляція досягла піку». 
  • Ставки єврозони особливо зосереджені на базовій інфляції, яка виключає ціни на енергоносії та продукти харчування. Цей показник упав із 5,6% у квітні до 5,3% у травні, що більше, ніж очікувалося.
  • «Хоча подальше поступове зниження базового показника здається ймовірним, ми не думаємо, що це зупинить ЄЦБ від підвищення процентних ставок у червні і, можливо, у липні», – сказав Джек Аллен-Рейнольдс, економіст дослідницької групи Capital Economics.
  • Річна інфляція знизилася у 18 із 20 країн-членів єврозони, збільшившись лише у Нідерландах. Ціновий тиск також знизився у всіх продуктових категоріях вперше з того часу, як понад 18 місяців тому вони почали зростати найшвидшими темпами.
  • Ціни на енергоносії у єврозоні у травні впали на 1,7% порівняно з минулим роком після зростання на 2,4% у попередньому місяці. Інфляція послуг знизилася з 5,2% до 5%, а інфляція товарів знизилася із 6,2% до 5,8%.

Контекст

У лютому Європейська комісія прогнозувала, що економіка єврозони цього року буде кращою, ніж побоювалися раніше, оскільки тепла зима та великі обсяги зберігання газу допомагають помʼякшити енергетичну кризу, а ринок праці тримається, пише Bloomberg. Офіційні представники Європейського Союзу в Брюсселі підвищили прогноз зростання цього року, передбачивши розширення валютного блоку на 0,9%, і заявили, що рецесії вдасться уникнути. Вони також знизили прогноз зростання споживчих цін, хоча він залишається високим – на рівні 5,6%.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищив усі три ключові процентні ставки на 25 базисних пунктів за підсумками засідання 4 травня, йдеться у релізі. Згідно з рішенням ЄЦБ, базову процентну ставку за кредитами збільшено до 3,75%, ставку за депозитами – до 3,25%, ставку за маржинальними кредитами – до 4%. 

Ціновий тиск у єврозоні залишається вищим, ніж у США, де інфляція споживчих цін у квітні знизилася до 4,9%. Ціни як у єврозоні, так і в США знижуються швидше, ніж у Великій Британії, де інфляція у квітні досягла 8,7%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні