Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії

Getty Images

Споживчі ціни в зоні євро зросли на 6,9% у річному обчисленні і досягли найнижчого рівня з лютого 2022 року, пише Financial Times. Інфляція впала різкіше, ніж очікувалося, після зниження цін на енергоносії.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Тиск на загальні ціни впав до найнижчого рівня протягом року, але базова інфляція піднялася до нового, рекордно високого рівня.
  • Економісти попередили, що прискорення темпів зростання цін на продукти харчування та послуги, напевно, стурбує регуляторів ставок у регіоні.
  • Падіння виявилося різкішим, ніж прогнозувалося, оскільки фондові ринки виросли на тлі публікації даних щодо інфляції Євростатом.
  • Водночас базова інфляція, яка виключає витрати на енергію та продукти харчування, щоб дати краще уявлення про базовий ціновий тиск, досягла нового максимуму єврозони в 5,7% у березні порівняно з 5,6% у попередньому місяці. Інфляція цін на продовольство також зросла із 15% до 15,4%. Інфляція у сфері послуг зросла із 4,8% до 5%.
Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії /Фото 1

Інфографіка: Financial Times

Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії /Фото 2

Інфографіка: Financial Times

Попередній слайд
Наступний слайд
  • Аналітики вважають, що високий базовий показник призведе до подальшого збільшення вартості запозичень Європейським центральним банком, який має на меті інфляцію на рівні 2%.
  • Ціни на енергоносії в єдиній валютній зоні впали на 0,9% у річному обчисленні до березня порівняно із зростанням на 13,7% у попередньому місяці.
  • Економісти очікують, що ціни на енергоносії продовжуватимуть падати рік у рік, як це було після початку пандемії у 2020 році.
  • Річна інфляція знизилася у 18 країнах, що входять до єврозони, де зростання цін становило понад 17% у Латвії, до 3% – у Люксембурзі. Єдиними країнами, де інфляція не впала, були Словенія, де вона зросла, і Мальта, де залишалася стабільною.

Контекст

У листопаді Єврокомісія погіршила прогнози економічного зростання та інфляції на 2023 рік. Комісія вважала, що зростання цін тепер становитиме в середньому 8,5% цього року і 6,1% у 2023-му. Обидва прогнози помітно перевищують прогнози, зроблені у липні, у 2023 році Єврокомісія прогнозувала зростання лише на 0,3% порівняно з попереднім прогнозом у 1,4%.

16 березня Європейський центральний банк підвищив відсоткові ставки на 50 базисних пунктів, як і обіцяв, ігноруючи хаос на фінансових ринках і заклики інвесторів згорнути жорсту політику принаймні до стабілізації настроїв, пише Bloomberg. Депозитну ставку підвищено до 3% з 2,5%, як і очікували економісти.

Європейська комісія прогнозує, що економіка єврозони цього року буде кращою, ніж побоювалися раніше, оскільки тепла зима та великі обсяги зберігання газу допомагають помʼякшити енергетичну кризу, а ринок праці тримається, пише Bloomberg. Офіційні представники Європейського Союзу в Брюсселі підвищили свій прогноз зростання цього року, передбачивши розширення валютного блоку на 0,9%, і заявили, що рецесії вдасться уникнути. Вони також знизили прогноз зростання споживчих цін, хоча він залишається високим – на рівні 5,6%.

У двох найбільших економіках єврозони спостерігається найсильніше зростання приватного сектору за 10 місяців, при цьому стабільність у сфері послуг компенсує спад в обробній промисловості, пише Bloomberg. Індекс менеджерів із закупівель S&P Global у Німеччині зріс до 52,6 у березні, французький показник підскочив до 54.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні