Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії

Getty Images

Споживчі ціни в зоні євро зросли на 6,9% у річному обчисленні і досягли найнижчого рівня з лютого 2022 року, пише Financial Times. Інфляція впала різкіше, ніж очікувалося, після зниження цін на енергоносії.

Ключові факти

  • Тиск на загальні ціни впав до найнижчого рівня протягом року, але базова інфляція піднялася до нового, рекордно високого рівня.
  • Економісти попередили, що прискорення темпів зростання цін на продукти харчування та послуги, напевно, стурбує регуляторів ставок у регіоні.
  • Падіння виявилося різкішим, ніж прогнозувалося, оскільки фондові ринки виросли на тлі публікації даних щодо інфляції Євростатом.
  • Водночас базова інфляція, яка виключає витрати на енергію та продукти харчування, щоб дати краще уявлення про базовий ціновий тиск, досягла нового максимуму єврозони в 5,7% у березні порівняно з 5,6% у попередньому місяці. Інфляція цін на продовольство також зросла із 15% до 15,4%. Інфляція у сфері послуг зросла із 4,8% до 5%.
Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії /Фото 1

Інфографіка: Financial Times

Інфляція в єврозоні різко сповільнилася через зниження цін на енергоносії /Фото 2

Інфографіка: Financial Times

Попередній слайд
Наступний слайд
  • Аналітики вважають, що високий базовий показник призведе до подальшого збільшення вартості запозичень Європейським центральним банком, який має на меті інфляцію на рівні 2%.
  • Ціни на енергоносії в єдиній валютній зоні впали на 0,9% у річному обчисленні до березня порівняно із зростанням на 13,7% у попередньому місяці.
  • Економісти очікують, що ціни на енергоносії продовжуватимуть падати рік у рік, як це було після початку пандемії у 2020 році.
  • Річна інфляція знизилася у 18 країнах, що входять до єврозони, де зростання цін становило понад 17% у Латвії, до 3% – у Люксембурзі. Єдиними країнами, де інфляція не впала, були Словенія, де вона зросла, і Мальта, де залишалася стабільною.

Контекст

У листопаді Єврокомісія погіршила прогнози економічного зростання та інфляції на 2023 рік. Комісія вважала, що зростання цін тепер становитиме в середньому 8,5% цього року і 6,1% у 2023-му. Обидва прогнози помітно перевищують прогнози, зроблені у липні, у 2023 році Єврокомісія прогнозувала зростання лише на 0,3% порівняно з попереднім прогнозом у 1,4%.

16 березня Європейський центральний банк підвищив відсоткові ставки на 50 базисних пунктів, як і обіцяв, ігноруючи хаос на фінансових ринках і заклики інвесторів згорнути жорсту політику принаймні до стабілізації настроїв, пише Bloomberg. Депозитну ставку підвищено до 3% з 2,5%, як і очікували економісти.

Європейська комісія прогнозує, що економіка єврозони цього року буде кращою, ніж побоювалися раніше, оскільки тепла зима та великі обсяги зберігання газу допомагають помʼякшити енергетичну кризу, а ринок праці тримається, пише Bloomberg. Офіційні представники Європейського Союзу в Брюсселі підвищили свій прогноз зростання цього року, передбачивши розширення валютного блоку на 0,9%, і заявили, що рецесії вдасться уникнути. Вони також знизили прогноз зростання споживчих цін, хоча він залишається високим – на рівні 5,6%.

У двох найбільших економіках єврозони спостерігається найсильніше зростання приватного сектору за 10 місяців, при цьому стабільність у сфері послуг компенсує спад в обробній промисловості, пише Bloomberg. Індекс менеджерів із закупівель S&P Global у Німеччині зріс до 52,6 у березні, французький показник підскочив до 54.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні