Категорія
Новини
Дата

«Інтерпайп» у другому кварталі збільшив продажі продукції на понад третину, дохід зріс на 26%

Компанія «Інтерпайп» за результатами другого кварталу 2023 року збільшила продажі продукції на 35%, до 146 000 т в порівнянні з попереднім кварталом, дохід від реалізації продукції зріс на 26%, до $289 млн. Про це йдеться у пресрелізі компанії за результатами звітності за другий квартал і перше півріччя 2023 року.

Ключові факти

  • У другому кварталі виробництво сталі знизилось на 13% в порівнянні з попереднім, до 160 000 т, труб збереглося на рівні 105 000 т, тоді як залізничної продукції збільшилося на 35%, до 27 000 т. 
  • Продажі зросли на 35% кв/кв, до 146 000 т, в т.ч. труб – на 37%, до 112 000 т, залізничної продукції – на 37%, до 26 000 т, сталевої заготовки – на 17%, до 7000 т.
  • Дохід від реалізації продукції збільшився на 26% кв/кв, до $289 млн. Показник EBITDA зріс на 24%, до $98 млн. 
  • У другому кварталі 2023 року всі підприємства «Інтерпайп» продовжували працювати у складних, воєнних умовах, зазначається у пресрелізі. «Новим випробуванням став підрив гребня дамби Каховської ГЕС, що ускладнило забезпечення водою виробництво заводу «ІНТЕРПАЙП Ніко Тьюб» у Нікополі. Наразі завантаження потужностей Компанії зберігається в середньому на 60-70% у порівнянні із довоєнним періодом», – зазначила компанія.
  • В «Інтерпайп» також повідомили про погіршення кон’юнктури трубного ринку США, де відображається у зниженні попиту та цін та негативно впливає на продажі компанії. «Тому у 2 кварталі компанія переспрямувала продажі на інші ринки, зокрема ЄС, Близького Сходу та України, що дозволило компенсувати цей негативний ефект», – йдеться у пресрелізі. 
  • Компанія повідомила про збільшення продажів у залізничному дивізіоні здебільшого за рахунок можливості вести виробництво в умовах сталого забезпечення електроенергію в порівнянні із четвертим кварталом 2022 і першим кварталом цього року. 
  • «Саме цей ефект, за даними Інтерпайп, вплинув на фінансові результати, зокрема, на дохід від реалізації продукції (+26% кв/кв) та EBITDA (+24% кв/кв). При цьому показник чистого левереджу залишився стабільним на рівні 0.7х», – зазначили в компанії.

Цифра

Чистий прибуток «Інтерпайп» за підсумками першого півріччя збільшився у 6,3 раза, до $122,43 млн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

Ключова цитата

«Поточні об’єктивні реалії в Україні дозволяють прогнозувати, що завантаження потужностей наших підприємств до кінця цього року залишиться на рівні 60-70%. Проте цей показник може змінитися у випадку поновлення обстрілів критичної енергетичної інфраструктури під час осінньо-зимового опалювального сезону», – прокоментував гендиректор «Інтерпайп» Андрій Коротков. 

Контекст

«Інтерпайп» Віктора Пінчука у травні-червні 2022 року завантажила свої потужності з виробництва труб у середньому на 60–70% від довоєнного рівня, залізничних коліс – 45–50%, заявляв в інтерв’ю Forbes Коротков. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну компанія зупинила виробництво. Відновлення роботи почалось у квітні.

За перший квартал 2022 року компанія скоротила виробництво сталі на 16%, труб – на 12%, а залізничної продукції на 43%. EBITDA скоротилась на 63% – до $15 млн.

За оцінкою Forbes, вартість компанії зменшилася з лютого у 2,2–2,8 рази – до $200–250 млн станом на кінець червня.

У червні 2022 року «Інтерпайп» вперше з початку війни відправила судно із трубами до США.

«Інтерпайп» перебуває у стабільній фінансовій ситуації, відновлює реалізацію інвестиційних проєктів, які були призупинені з початку війни, заявив наприкінці серпня Коротков. 

За словами гендиректора, фінансова ситуація в компанії стабільна: євробонди обслуговуються відповідно до графіків та підписаних договорів, усі зобовʼязання перед зовнішніми кредиторами та інвесторами, а також зобовʼязання щодо реструктуризації старих боргів виконуються за планом.

Наразі у «Інтерпайпа» немає довгих кредитних ліній в українських та закордонних банках. «Я маю на увазі операційне кредитування. У нас вистачає свого оборотного капіталу», – наголосив гендиректор.

Коротков також повідомив, що цього року Рада директорів «Інтерпайпу» ухвалила рішення про відновлення низки інвестпроєктів.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні