Категорія
Новини
Дата

Іран знизив ціни на нафту для Китаю через дешеві поставки з РФ – Bloomberg

Іран змушений знижувати ціни на нафту, щоб конкурувати з РФ на ринку Китаю, пише Bloomberg із посиланням на трейдерів. Постачання російської нафти до Китаю в травні досягли історичного рекорду.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Знижка на іранську нафту щодо еталонної марки Brent становила $10 за барель. До початку війни РФ проти України та санкцій щодо російської нафти іранська нафта продавалася з дисконтом від $4 до $5, зазначає агентство.
  • Дешевша нафта з Ірану має конкурувати з поставками російської Urals, які прибудуть на ринок Китаю у серпні 2022 року, кажуть трейдери.
  • У травні постачання російської нафти до Китаю досягли історичного рекорду, зазначає Bloomberg. Імпорт іранської нафти залишився стабільним. У червні він перевищив 700 000 барелів на добу. Проте, за даними галузевого консультанта FGE, нафта Urals частково витіснила іранську з китайського ринку.

Контекст

РФ випередила Саудівську Аравію за обсягом експорту нафти до Китаю і стала головним постачальником країни, свідчать дані Головного митного управління Китаю. У травні постачання зросло на 55% у річному вираженні. РФ відправила до КНР понад 8,4 млн т сировини, що еквівалентно майже 2 млн барелів на добу.

Також на 56% – майже до 400 000 т – у травні зросли постачання до Китаю російського скрапленого природного газу.

Водночас G7 розглядає варіант заборони всіх послуг із транспортування російської нафти, якщо вона продається за ціною, що вища за граничну, йдеться в підсумковому комюніке саміту. На саміті «Великої сімки» обговорювався механізм обмежень для російської нафти, який зменшує її ціну вдвічі, заявив премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні