Категорія
Новини
Дата

Кабмін готує нову програму кредитування бізнесу та дерегуляцію. Зеленський розкрив подробиці

Кабінет міністрів розширить програму кредитування для підприємців на базі програми «5–7–9%» та готує «масштабне скорочення регуляцій», повідомив у відеозверненні президент Володимир Зеленський.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Уряд підготував рішення про розширення програми кредитування для підприємців на базі програми «5–7–9%» Будь-який бізнес зможе отримати кредит під 0% на час воєнного стану плюс 1 місяць після війни.
  • Далі мінімальна ставка за кредитом становитиме 5%. Загальний обсяг кредиту може бути до 60 млн грн.
  • Кабмін 18 березня проголосує за масштабне скорочення регуляцій, повідомив Зеленський. Було понад 600 дозволів і ліцензій для бізнесу, а залишаються обовʼязковими близько 20. 
  • «Для абсолютної більшості бізнесів в Україні працюватиме декларативний принцип: оголосив про початок діяльності – і вільно працюєш», – наголосив президент.
  •  Також Зеленський доручив знайти законодавчу можливість, щоб держава гарантувала громадянам 100% вкладів в українських банках.

Контекст

Раніше президент Зеленський пообіцяв максимальну дерегуляцію бізнесу і закликав відновлювати підприємницьку діяльність там, де немає бойових дій. 

Верховна Рада вже ухвалила законопроєкт, який передбачає податкові стимули для бізнесу на час війни.

Прямі поточні втрати малого та середнього бізнесу в Україні за перші два тижні війни склали $30–60 млрд, йдеться в дослідженні українського бізнесу під час військових дій, яке провели Advanter Group та Ліга ділових клубів України.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні