Денис Шмигаль на засіданні уряду /Пресслужба КМУ
Категорія
Новини
Дата

Кабмін затвердив нову програму пільгового кредитування для бізнесу. Хто може скористатися

Денис Шмигаль Фото Пресслужба КМУ

Український бізнес, який втратив свої виробничі потужності через війну, зможе залучити до 60 млн грн пільгового кредитування. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 14 жовтня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Йдеться про потужності, які були зруйновані, пошкоджені або розташовані на окупованих територіях, пояснив Шмигаль. За його словами, нова програма дозволить відновити роботу частини бізнесів. 
  • Кредит буде надаватися на інвестиційні цілі або на фінансування оборотного капіталу. Держава забезпечує до 80% тіла кредиту перед банком.
  • Позика надається до 5 років. Нове або оновлене підприємство не може розташовуватися ближче, ніж за 50 кілометрів до лінії бойових дій, зазначив прем’єр-міністр.
  • За словами Шмигаля, у 2023 році уряд продовжить програми допомоги українському бізнесу. Зокрема, працюватимуть далі програми пільгових кредитів, виплати за наймання переселенців та надання безповоротних грантів єРобота.

Контекст

За період дії воєнного стану в Україні у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано позик на 54 млрд грн для більш ніж 13 500 бізнесів. За програмою «єРобота» уже видано більше тисячі грантів. 250 млн грн на мікробізнес. Ще 320 млн грн на створення майже 50 нових виробництв у сфері переробки. Це харчові й меблеві виробництва, обробка деревини та металу, виробництво електричного та машинного устаткування.

Український малий та середній бізнес продовжує відроджуватися: зростає Ukrainian Business Index, бізнес почав відновлювати робочі місця, створювати товарні запаси та розширювати клієнтську базу. Очікування бізнесу від результатів діяльності в 2022 році залишаються на рівні половини від доходів попереднього року, свідчить дослідження Центру розвитку інновацій, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, проєкту «Дія.Бізнес» та агентства Advanter Group.

Найбільше заважає бізнесу у відновленні нестача фінансових ресурсів у країні, а саме неплатоспроможність клієнтів (64%). Також бізнес страждає від відсутності достатнього капіталу (51%), 38% опитаних назвали проблемою непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку, а 35% вказали на непередбачуваність дій держави, які можуть погіршити ситуацію для бізнесу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні