Категорія
Новини
Дата

Кафе Fish & Chips у Великій Британії можуть закритися. Мережі купували олію й борошно в Україні та рибу в РФ

Традиційні британські кафе Fish & Chips – смаженої у клярі риби та картоплі – можуть припинити діяльність через війну в Україні. Про це розповіли представники профільної асоціації National Federation of Fish Friers (NFFF), пише «Європейська правда». Мережі залежать від імпорту з України та РФ.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Мережі отримували з України близько половини всієї олії, яку використовують для приготування, основний постачальник борошна – також Україна. З початком повномасштабної війни і борошно, і олія суттєво подорожчали.
  • Проблеми виникли і з рибою – близько 40% імпортували з РФ, яка тепер під санкціями, і російську рибу, скоріше за все, доведеться замінювати суттєво дорожчою. 
  • Також подорожчають добрива, що може позначитися на ціні картоплі, крім того, зростає вартість електроенергії та енергоносіїв. 
  • Асоціація закликає британський уряд знизити ПДВ для індустрії, як було зроблено під час пандемії коронавірусу. Інакше багатьом мережам доведеться закритися, вважає керівник асоціації Ендрю Кук.  

Контекст

Деякі кафе Fish & Chips у Великій Британії працюють ще з вікторіанської епохи. Перші закусочні відкрилися в Східному Лондоні 1860 року, а потім поширилися по всій країні. До 1900 року у Великій Британії налічувалося вже понад 30 000 закусочних. Країна щорічно використовує для приготування fish & chips 60 000 т риби та 500 000 т картоплі.

Україна – основний виробник соняшникової олії, на неї припадає понад 47% світового експорту, свідчать дані дослідницької компанії Mintec. Поставки на світовий ринок українського продукту майже припинилися через війну. Дефіцит української соняшникової олії викликав ефект доміно: світові сировинні ринки підвищують ціни на інші олії.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні