Традиційні британські кафе Fish & Chips – смаженої у клярі риби та картоплі – можуть припинити діяльність через війну в Україні. Про це розповіли представники профільної асоціації National Federation of Fish Friers (NFFF), пише «Європейська правда». Мережі залежать від імпорту з України та РФ.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — річний доступ до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Деталі та замовлення
Ключові факти
- Мережі отримували з України близько половини всієї олії, яку використовують для приготування, основний постачальник борошна – також Україна. З початком повномасштабної війни і борошно, і олія суттєво подорожчали.
- Проблеми виникли і з рибою – близько 40% імпортували з РФ, яка тепер під санкціями, і російську рибу, скоріше за все, доведеться замінювати суттєво дорожчою.
- Також подорожчають добрива, що може позначитися на ціні картоплі, крім того, зростає вартість електроенергії та енергоносіїв.
- Асоціація закликає британський уряд знизити ПДВ для індустрії, як було зроблено під час пандемії коронавірусу. Інакше багатьом мережам доведеться закритися, вважає керівник асоціації Ендрю Кук.
Контекст
Деякі кафе Fish & Chips у Великій Британії працюють ще з вікторіанської епохи. Перші закусочні відкрилися в Східному Лондоні 1860 року, а потім поширилися по всій країні. До 1900 року у Великій Британії налічувалося вже понад 30 000 закусочних. Країна щорічно використовує для приготування fish & chips 60 000 т риби та 500 000 т картоплі.
Україна – основний виробник соняшникової олії, на неї припадає понад 47% світового експорту, свідчать дані дослідницької компанії Mintec. Поставки на світовий ринок українського продукту майже припинилися через війну. Дефіцит української соняшникової олії викликав ефект доміно: світові сировинні ринки підвищують ціни на інші олії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.