Імпорт Китаєм ключових енергоносіїв з Росії минулого місяця виріс до рекордно високого рівня, підкресливши зростаючу взаємозалежність двох країн, пише Bloomberg. Зростання повʼязане з тим, що західні покупці уникають поставок із Москви.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Імпорт енергетичного та коксівного вугілля з Росії збільшився у червні до 10,6 млн т, що перевищує сукупний обсяг імпорту з Індонезії та Монголії, інших найбільших постачальників до Китаю, згідно з митними даними.
- У тому ж місяці потоки нафти з Росії досягли 10,5 млн т, збільшившись на понад 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
- Найбільша економіка Азії виявилася для Москви життєво важливим ринком збуту нафти та вугілля, оскільки західні покупці уникають поставок через війну в Україні.
- Що стосується торгівлі вугіллям, то Росія з середини травня активізувала перевезення Забайкальською залізницею, яка зʼєднується з прикордонним китайським містом Маньчжурія. Крім того, є плани щодо будівництва ще одного залізничного маршруту на північний схід Мохе в провінції Хейлунцзян, повідомив китайський консультант дослідницького інституту GRCoal.
Контекст
Росія в січні втратила близько $8 млрд нафтогазових доходів через введення країнами Заходу цінового обмеження, сказав голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол.
У першому кварталі 2023 року російські податкові надходження від нафти та газу впали на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року, у тому числі на 85% у річному обчисленні у березні для нафтопродуктів.
У квітні Росія експортувала більше нафти, ніж будь-якого іншого місяця після її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року, при цьому майже 80% постачань сирої нафти прямують до Китаю та Індії, свідчать дані Міжнародного енергетичного агентства.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.