Західні країни мають бути обережними, щоб не створювати нових залежностей від Китаю, попередив глава НАТО Єнс Столтенберг, пише Reuters. Країни Європи наразі відмовляються від постачання російських енергоресурсів на тлі війни в Україні.
Шукаємо 250 малих та середніх бізнесів, які змінюють правила гри. Якщо ваша компанія стрімко зростає та має амбіції стати лідером ринку — подайте заявку до Next250!
Ключові факти
- «Ми бачимо зростаючі зусилля Китаю з контролю над нашою критично важливою інфраструктурою, ланцюжками поставок та ключовими промисловими секторами», – сказав він під час візиту до Іспанії.
- Столтенберг підкреслив, що Захід не може «дати авторитарним режимам шансу використати нашу вразливість та знищити нас».
Контекст
Війна в Україні розкрила залежність Німеччини від Росії. Та, схоже, не лише від неї. Китай уже 10 років є одним із найбільших ринків для німецької хімічної, автомобільної та машинобудівної галузей.
Нещодавно Олаф Шольц зробив послугу Китаю: протягнув через німецький уряд угоду про купівлю 25-відсоткової частки в гамбурзькому морському терміналі китайською компанією Cosco. Та не всі в німецькому уряді раді такій угоді.
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що Німеччина повинна «засвоїти урок» із ситуації з Росією та її війною в Україні. «Цей урок полягає в тому, що з будь-якою залежністю треба покінчити. Це особливо стосується Китаю», – наголосив Штайнмаєр.
У 2021-му Китай шостий рік поспіль став найбільшим торговим партнером Німеччини – того року саме йому продали 9,5% усіх експортованих товарів.
В середині 2010-х Китай оголосив про плани збільшити внутрішні інновації та зменшити залежність від іноземних технологій.
За словами верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, ЄС прогледів залежність від Росії та пожинає плоди.



Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.