Уперше за три роки після початку пандемії COVID-19 Китай знову відкриє свої кордони для іноземних туристів, дозволивши видавати всі категорії віз, пише Reuters.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Скасування цього останнього заходу, введеного для захисту від COVID-19, відбулося після того, як минулого місяця влада оголосила про перемогу над вірусом.
- Інсайдери туристичної індустрії не очікують масового припливу відвідувачів у короткостроковій перспективі чи значного зростання економіки. У 2019 році доходи від міжнародного туризму становили лише 0,9% валового внутрішнього продукту Китаю.
- Але поновлення видачі віз для туристів свідчить про прагнення Пекіна нормалізувати мандрівки між Китаєм і світом, відкликавши свої попередні рекомендації громадянам не подорожувати за кордон.
- Області Китаю, які не вимагали віз до пандемії, повернуться до безвізового вʼїзду, заявило міністерство закордонних справ. Сюди увійде південний туристичний острів Хайнань, це ж стосуватиметься круїзних лайнерів, що проходять через шанхайський порт.
- Також відновиться безвізовий вʼїзд для іноземців із Гонконгу та Макао до провінції Гуандун, що особливо важливо для готелів.
- З метою подальшого ослаблення контролю за виїзним туризмом Китай додав до свого списку ще 40 країн, для яких дозволено групові тури, внаслідок чого загальна кількість країн досягла 60.
- У 2022 році здійснено всього 115,7 млн транскордонних поїздок до Китаю та з нього, із них близько 4,5 млн припало на іноземців. Водночас в 2019 році до появи COVID до Китаю здійснено 670 млн поїздок, із яких 97,7 млн припадало на іноземців.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Політика «нульової терпимості до COVID» вважалася головним гальмом другої за величиною економіки світу, і зрештою Китай оголосив про широкомасштабні послаблення щодо спірних обмежень президента Сі Цзіньпіна, повʼязаних із коронавірусом, оскільки зʼявилися нові докази економічної шкоди від боротьби з пандемією.
Проте одразу після її скасування високопосадовці Китаю в приватному порядку підрахували, що в країні щодня реєструється 37 млн нових випадків зараження, при цьому швидкість поширення COVID продовжує зростати. У Китаї в перші 20 днів грудня заразилися коронавірусом 248 млн осіб, або майже 18% населення.
У 2022 році економічне зростання Китаю впало майже до одного з найгірших рівнів за пів століття, оскільки четвертий квартал надто постраждав від жорстких обмежень, повʼязаних із COVID, та спаду на ринку нерухомості. Валовий внутрішній продукт зріс на 2,9% у жовтні–грудні порівняно з минулим роком.

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.