Категорія
Новини
Дата

Китайські акції показали найбільше зростання з 2015 року. Ралі триває девʼятий день поспіль

2 хв читання

Китайські акції продовжили один з найбільш вражаючих ралі в історії, зростаючи девʼятий день поспіль. Державні стимули заохочують інвесторів повернутися на один з найбільш постраждалих ринків світу, пише Bloomberg.

Рухи на китайському фондовому ринку часто впливають на інші світові індекси і загалом на глобальну економіку.

Деталі

  • Індекс CSI 300 підскочив на 7,7% у понеділок, 30 вересня, що є найбільшим показником з 2015 року. Індекс, який втратив понад 45% своєї вартості з максимуму 2021 року, з середини вересня злетів більш ніж на 20%. Минулого тижня його зростання було найбільшим з 2008 року.
  • Акції почали зростати після того, як три найбільші міста Китаю помʼякшили правила для покупців житла, а центральний банк знизив ставки за іпотечними кредитами. Масштабний пакет стимулів, оприлюднений минулого тижня, також включає зниження відсоткових ставок, вивільнення готівки для банків та підтримку ліквідності для акцій.
  • Інвестори, швидше за все, роблять ставку на те, що нинішній імпульс може бути стійким, зазначає агентство.
  • Попит на китайські акції був настільки високим у понеділок, що деякі місцеві брокерські компанії зіткнулися із затримками в обробці заявок на торгівлю, повідомляють місцеві ЗМІ, а в деяких компаніях, що займаються цінними паперами, спостерігався сплеск заявок на відкриття нових торгових рахунків.
  • Оптимізм щодо другого за величиною фондового ринку світу поширюється по всьому світу: хедж-фонди продають акції американських технологічних компаній і вкладають кошти в гірничодобувні та сировинні компанії. 
  • Водночас ціни на залізну руду зросли майже на 11% на сподіваннях інвесторів, що зусилля Китаю, спрямовані на помʼякшення проблем з нерухомістю, покращать попит з боку найбільшого у світі споживача руди.

Контекст

Економічне зростання Китаю сповільнилося в останні місяці, оскільки тривалий спад у секторі нерухомості чинив тиск на споживчі настрої та призвів до скорочення витрат.

Маса невтішних даних у серпні викликала занепокоєння, що уряд Сі Цзіньпіна може не досягти своєї річної цілі зростання ВВП на 5% без додаткової державної підтримки.

У Китаї в серпні зростання промвиробництва і роздрібних продажів сповільнилося сильніше прогнозів. Промвиробництво зросло на мінімальні з березня 4,5% порівняно з тим самим місяцем минулого року, свідчать дані Державного статистичного управління. Роздрібні продажі зросли на 2,1% у річному вираженні – до 3,87 трлн юанів ($545,9 млрд) після підйому на 2,7% у липні. 

24 вересня центральний банк Китаю оголосив безпрецедентні заходи стимулювання економіки, які мають забезпечити зростання ВВП у 5%. Регулятор знизив базову ставку та оголосив про підтримку ринків нерухомості та акцій для стимулювання попиту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд