Категорія
Новини
Дата

Кличко: На відновлення будинків у Києві потрібно €70 млн. Загалом пошкоджено 390 будівель

Орієнтовна вартість відновлення будинків у Києві, що отримали пошкодження внаслідок обстрілів з боку Росії, становить понад €70 млн. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Внаслідок військової агресії Росії в столиці пошкоджено загалом 390 будівель. Із них 222 – багатоквартирні будинки.
  • Також від обстрілів та бомбардувань пошкоджено 75 закладів освіти, з яких 30 – дошкільні, а також 17 закладів охорони здоров’я, 11 закладів культури, сказав Кличко.
  • «Усього орієнтовна вартість на відновлення всіх будівель у столиці складатиме понад €70 млн. І про це, зокрема, ми сьогодні говорили під час онлайн-спілкування з представниками ЄБРР, які готові нам допомагати в цьому. Ми надали тимчасове житло мешканцям постраждалих будинків. І вже невдовзі розпочнемо роботи, аби люди якнайшвидше змогли повернутися до своїх квартир», – розповів він.
  • Міська влада визначила 20 будинків, де першочергово розпочнуть відновлювальні роботи. Приблизна вартість цих робіт становитиме €5,8 млн. «Інші будинки фахівці ще обстежують, аби визначити ступінь пошкоджень. Сьогодні ми можемо сказати, що 17 столичних будинків отримали значні пошкодження, і ми чекаємо на рекомендації експертів», – сказав мер.

Контекст

Уряд спрямував 1,6 млрд грн на відновлення житла в регіонах, що постраждали від воєнних дій. Почався перший етап – оперативне відновлення, у ході якого відбудовують не сильно зруйновані будинки: пошкоджені вікна, двері, дах тощо. Повністю зруйновані будівлі поки що не відновлюють.

У зруйнованих війною Ірпені та Бородянці планується протягом пʼяти місяців побудувати два житлових комплекси по 50 000 кв. м кожен.

Україні потрібно побудувати декілька десятків тисяч квартир. Перші квартири переселенці мають отримати через три-чотири місяці, сказав в інтервʼю Forbes заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні