Князєва звільнили з посади голови Верховного Суду /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Князєва звільнили з посади голови Верховного Суду

Shutterstock

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові суду Всеволоду Князєву, за таке рішення проголосували 140 суддів, проти – 2. Про це оголосили на засіданні Пленуму після таємного голосування. Виконувати обовʼязки голови буде суддя Дмитро Луспеник, який має найбільший стаж роботи на посаді судді ВС.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Оголошується протокол засідання лічильної комісії про результати таємного голосування щодо дострокового припинення повноважень голови ВС Всеволода Князєва внаслідок висловлення йому недовіри…», – було оголошено після голосування.
  • Після цього Пленум затвердив відповідну постанову.
  • Згідно зі статею 41 Закону «Про судоустрій і статус суддів», висловлення недовіри означає дострокове припинення повноважень голови Верховного суду. Водночас таке рішення не позбавляє Князєва статусу судді ВС.
  • Згідно із законом, у разі відсутності голови ВС його адміністративні повноваження здійснює заступник голови ВС, який нині не обраний.
  • Тож, виконувати обовʼязки голови буде Дмитро Луспеник, який має найбільший стаж роботи на посаді судді ВС.
Князєва звільнили з посади голови Верховного Суду /Фото 1

Дмитро Луспеник, фото: Верховний Суд

Контекст

Напередодні НАБУ й САП заявили, що викрили масштабну корупцію у Верховному Суді. Повідомлялося про затримання голови Верховного Суду Всеволода Князєва при отриманні хабаря у майже $3 млн.

Князєв нібито отримував гроші від людей, які діяли в інтересах бізнесмена Костянтина Жеваго. На брифінгу представники антикорупційних органів продемонстрували аудіозаписи розмов нібито між Жеваго, адвокатом і головою Верховного Суду. Вони обговорювали перенесення судового засідання, ухвалення рішення на користь Жеваго, передання $2,7 млн адвокату та інше.

Сам бізнесмен вже відкинув свою причетність до корупції у Верховному Суді.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні