Ігор Коломойський в Шевченківському суді Києва, 24 жовтня 2023 року /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Коломойський передав 1+1 media в управління колективу групи

2 хв читання

Ігор Коломойський в Шевченківському суді Києва, 24 жовтня 2023 року Фото Getty Images

Бізнесмен Ігор Коломойський передав свої корпоративні права в 1+1 media в управління трудовому колективу в особі чинного гендиректора компанії Ярослава Пахольчука. Відповідна заява адресована трудовому колективу медіахолдингу та Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, йдеться в пресрелізі 1+1 media. Офіційно бізнесмену належить 24,8% акцій 1+1 media.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • У документі зазначається, що повноваження щодо управління корпоративними правами передбачають можливість управителя приймати від свого імені будь-які необхідні рішення, крім відчуження та/або обтяження корпоративних прав, що належать Ігорю Коломойському, та отримання дивідендів. 
  • «Передача корпоративних прав в управління не призведе до зміни кінцевого бенефіціарного власника групи 1+1 media, вирішальний вплив (контроль) залишається за Ігорем Коломойським», – наголошується в повідомленні. 
  • Рішення ухвалене строком на пʼять років через «необхідність захисту та збереження принципів свободи слова, неупередженості та обʼєктивного висвітлення подій, які є критично важливими факторами існування медіакомпанії в умовах великої війни». 
  • Крім цього, зазначається, що наразі Коломойський з обʼєктивних причин не може повноцінно здійснювати свої повноваження, тому ці обовʼязки були покладені на Пахольчука, який керує 1+1 media з 2019 року і «надалі діятиме в інтересах команди».

Цитата

«На сьогодні вкрай важливо, особливо в умовах турбулентності та повномасштабного вторгнення, зберегти робочий механізм, який формувався роками, та забезпечити безперервність роботи команди задля виконання завдань з інформаційної обороноздатності країни, які покладені на неї», – цитує пресслужба 1+1 media Ігоря Коломойського.

Контекст

Раніше СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора повідомили Коломойському про підозру в заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку. Його заарештували на два місяці із заставою в 509 млн грн. Пізніше суд збільшив розмір застави до 3,8 млрд грн

24 жовтня Шевченківський районний суд Києва розглянув питання про зміну запобіжного заходу Коломойському. Суд вирішив залишити його під вартою, але зобовʼязав надати додаткове медичне обслуговування.

Адвокати Коломойського клопотали про зміну запобіжного заходу з перебування під вартою на цілодобовий домашній арешт у будинку Коломойського у селі Микільське-на-Дніпрі у Дніпропетровській області. Адвокати посилалися на погіршення здоровʼя Коломойського. Сам бізнесмен теж розповів, що хворіє на цукровий діабет і стан його погіршився.

У лютому 2022 року пʼятий президент України Петро Порошенко продав телеканали «Прямий» та «5 канал» новому медіахолдингу «Вільні медіа». Він оголосив угоду 8 листопада, наступного дня після набрання чинності закону про олігархів. Нові власники: журналісти цих каналів та депутати партії «Європейська солідарність».

11 липня 2022 року стало відомо, що «Медіа Група Україна» Ріната Ахметова віддає державі ліцензії на всі медіа. Офіційна причина – вступ у дію антиолігархічного закону.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд