Категорія
Новини
Дата

Консалтингова фірма McKinsey планує звільнити близько 2000 співробітників

1 хв читання

Консалтинговий гігант McKinsey & Co. планує скоротити близько 2000 робочих місць, що стане одним із найбільших скорочень за всю історію компанії, пише Bloomberg. План буде завершено найближчими тижнями, а кількість звільнених співробітників може змінитися, кажуть джерела.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Фірма, яка відома тим, що розробляє плани скорочення персоналу для своїх клієнтів, завдає удару по своїх власних співробітниках, і очікується, що цей крок буде зосереджений на допоміжному персоналі, який не має прямого контакту з клієнтами, кажуть джерела.
  • Відповідно до плану, який отримав назву Project Magnolia, команда менеджерів сподівається, що цей крок допоможе зберегти компенсаційний пул для її партнерів. 
  • Компанія, у якій протягом останнього десятиліття спостерігалося швидке зростання чисельності персоналу, прагне «реструктурувати організацію своїх груп підтримки, щоб централізувати деякі ролі».
  • Очікується, що план буде завершено найближчими тижнями, і остаточна кількість посад, які будуть виключені з його штату у 45 000 співробітників, все ще може змінитися, сказало одне із джерел. Ця чисельність персоналу збільшилася з 28 000 лише пʼять років тому із 17 000 у 2012 році.
  • Водночас фірма, як і раніше, наймає професіоналів, які працюють безпосередньо з клієнтами.

Контекст

За словами одного з джерел, у 2021 році компанія повідомила про рекордний виторг у розмірі $15 млрд і перевершила цей показник у 2022 році.

Компанії в галузях від фінансів до технологій і роздрібної торгівлі скорочують персонал на тлі уповільнення попиту і прогнозів рецесії, що насувається. Технологічні гіганти, включаючи Amazon.com Inc. і Microsoft Corp. оголосили про плани великих скорочень, а Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley та інші провідні банки ліквідують тисячі позицій.

Бум після пандемії призвів до шаленого періоду найму та збільшення чисельності персоналу у різних галузях. Тепер, коли це зростання починає слабшати, компанії, що борються за збереження прибутку, вдаються до скорочень робочих місць у небачених понад 10 років масштабах.

McKinsey займається управлінським консалтингом. У всьому світі вона має понад 100 офісів. У Росії було лише одне представництво McKinsey. У 2015-му там працювали 260 консультантів, 22 галузевих експерти та близько 120 осіб адміністративного персоналу (HR, PR, фінанси, дизайнери тощо). У квітні 2022 року McKinsey&Company припинила обслуговування клієнтів у Росії, зобовʼязання за яким вона публічно взяла на початку березня.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні