Категорія
Новини
Дата

Країни ЄС погодилися виділити прибуток від заморожених російських активів на відновлення України

Постійні представники країн ЄС 29 січня підтримали план Єврокомісії виокремити доходи від заморожених активів РФ, щоб використати їх для відновлення України. Про це пише Financial Times з посиланням на чернетку тексту документа.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Одноголосне рішення, яке ще належить офіційно оформити в найближчі тижні, є частиною демонстрації підтримки Києва з боку ЄС напередодні другої річниці російського вторгнення, зазначило видання. 
  • Це також відбулося напередодні саміту 1 лютого, на якому лідери ЄС, як очікується, підпишуть угоду про фінансову підтримку України на €50 млрд.
  • Видання нагадало, що із €260 млрд російських активів, іммобілізованих у 2022 році у відповідь на вторгнення РФ, €191 млрд знаходяться на рахунках бельгійського Euroclear.
  • План Єврокомісії передбачає, що прибуток, отриманий Euroclear, буде реєструватися окремо і не буде виплачуватися як дивіденди акціонерам доти, доки країни ЄС одноголосно не ухвалять рішення про встановлення фінансового внеску до бюджету, який має бути зібраний з цього чистого прибутку, щоб підтримати Україну.
  • Зазначається, що пропозиція націлена тільки на майбутній прибуток і не застосовуватиметься ретроспективно.

Контекст

За даними мінфіну РФ, через західні санкції Росія втратила доступ майже до половини золотовалютних резервів – близько $300 млрд із приблизно $640 млрд.

У жовтні минулого року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Брюссель працює над пропозицією обʼєднати частину прибутку, отриманого від заморожених російських державних активів, для допомоги Україні та її повоєнному відновленню. 

У Euroclear – найбільшому в світі депозитарії цінних паперів зі штаб-квартирою в Брюсселі – зберігається €180 млрд із €300 млрд заморожених російських активів. З початку року Euroclear заробив на них €3 млрд.

ЄС розглядав можливість передачі фінансовими установами, де знаходяться заблоковані російські активи, частини отриманого прибутку на відновлення України. Мінʼюст України раніше заявляв, що надання Україні відсотків, одержаних від заморожених російських активів, буде недостатньо для компенсації збитків, завданих війною, і що країна сподівається отримати активи в повному обсязі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні