Категорія
Новини
Дата

Країни «Великої сімки» погодили бюджетну допомогу для України на $19,8 млрд – комюніке

Країни G7 («Великої сімки») погодили бюджетну допомогу для України у розмірі $19,8 млрд, йдеться у комюніке за результатами зустрічі міністрів фінансів та керівників центробанків країн G7, керівництва Євросоюзу, МВФ, Світового Банку. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У 2022 році країни G7 мобілізували $19,8 млрд бюджетної підтримки, включаючи $9,5 млрд зобовʼязань, анонсованих напередодні зустрічі, «щоб допомогти Україні закрити фінансовий розрив», сказано у документі.
  • G7 відзначили зусилля інших країн та міжнародних фінансових організацій організацій щодо фінансування України, зокрема пропозицію Єврокомісії про макрофінансову допомогу на €9 млрд
  • Крім того, Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація нададуть додаткову підтримку українським компаніям на $3,4 млрд, йдеться у документі
  • Сума допомоги від країн G7 включає $7,5 млрд від США, сказав міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер в коментарі Bloomberg.

Контекст

Напередодні Reuters із посиланням на проєкт комюніке повідомив, що країни G7 погодили $18,4 млрд Україні у вигляді трансферів і позик для фінансування бюджету на найближчі три місяці. 

Україна потребує близько $5 млрд на місяць додаткового фінансування. Наразі можна розраховувати на понад $11,5 млрд, сказав в інтервʼю Forbes представник України у Світовому банку Роман Качур.

За його словами, Світовий банк надав $1 млрд, очікується ще $2 млрд. Конгресс США проголосував за пакет, який містить $8,5 млрд прямої допомоги. Уряд Канади оголосив, що передасть $1 млрд у спеціальних правах запозичення (СПЗ). Єврокомісія заявила про макрофін. Наразі найбільшим донором траст-фонду є США – $1 млрд, наголосив Качур.

ЄС планує спільний випуск боргових зобовʼязань, а також використання заарештованих у межах санкцій активів російських олігархів для відновлення зруйнованої війною України, повідомив Bloomberg із посиланням на проєкт плану ЄС.

Ініціатива ЄС передбачає створення структури під назвою RebuildUkraine, куди направлятимуть усі ресурси на відновлення України. В її рамках ЄС розгляне і використання російських активів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні