Категорія
Новини
Дата

Україна вже зібрала понад $11,5 млрд додаткового фінансування. США – найбільший донор траст-фонду

1 хв читання

Україна потребує близько $5 млрд на місяць додаткового фінансування. Наразі можна розраховувати на понад $11,5 млрд, сказав в інтервʼю Forbes представник України у Світовому банку Роман Качур. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти 

  • На горизонті трьох-чотирьох місяців уже приблизно можна розуміти, як Україна буде фінансувати свої потреби, зазначив Качур. За його словами, Світовий банк надав $1 млрд, очікується ще $2 млрд. Конгресс США проголосував за пакет, який включає $8,5 млрд прямої допомоги. Уряд Канади оголосив, що передасть $1 млрд у спеціальних правах запозичення (СПЗ). Єврокомісія заявила про макрофін. 
  • Наразі найбільшим донором траст-фонду є США – $1 млрд, наголосив Качур. З них $500 млн вже у фонді, очікується перерахування другої частини – допомоги від USAID на $500 млн. Угоду вже підписано. 
  • Від Нідерландів надійшло $100 млн, від Швеції – $50 млн. Також була низка дрібніших трансферів у $10–20 млн або менше. Наприклад, Ісландія надала $500 000.
  • Загалом Світовий банк анонсував Україні $3 млрд. Станом на 10 травня – $997 млн. У кінці травня – на початку червня планується схвалення проєкту з фінансування заробітних плат для держслужбовців та вчителів на $1,5 млрд: $500 млн одразу та потім по $200 млн на місяць, сказав Качур. Додатково ведуться перемовини про те, щоб вже в червні збільшити обсяги до $2 млрд за рахунок гарантій від британського уряду.

Контекст

У березні державні витрати України перевищили надходження приблизно на $2,7 млрд. Очікується, що розрив збільшиться до $5–7 млрд на місяць у квітні та травні. МВФ очікує, що українська економіка скоротиться на 35% цього року. Валовий державний борг України у 2022 році збільшиться до 86,2%. У 2021-му він знизився з 61% до 49%. 

Україна потребує $15 млрд фінансування протягом наступних трьох місяців, заявляла раніше директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва. Вона запропонувала підтримку у вигляді ґрантів у рамках скоординованих зусиль з боку країн-членів фонду. За словами премʼєрміністра Дениса Шмигаля, у вигляді ґрантів та кредитів Україна вже домовилася про загальну підтримку у $10 млрд, з яких $4,5 млрд уже отримала.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні