Дефіцит електроенергії восени має бути невеликим, а взимку може бути співставним з липневим, спрогнозував голова НКРЕКП Валерій Тарасюк у інтерв’ю Forbes Ukraine. Цього місяця в Україні майже щодня одночасно діяли три-чотири черги відключень електроенергії, і в деяких районах Києва світла могло не бути по 18 годин на добу.
Шукаємо 250 малих та середніх бізнесів, які змінюють правила гри. Якщо ваша компанія стрімко зростає та має амбіції стати лідером ринку — подайте заявку до Next250!
Деталі
- Вересень-жовтень – це період традиційно найменшого споживання, тому відключень в певні періоди може і не бути, прогнозує голова НКРЕКП.
- За рівнем споживання електроенергії липень можна порівнювати з зимою, каже Тарасюк, тобто Україна вже пройшла репетицію одного з найгірших сценаріїв.
- «Важко спрогнозувати, яким буде дефіцит. Невідомо, наскільки холодною буде зима, скільки додаткової потужності вдасться добудувати і чи будуть і якими обстріли енергетики», – додає голова держрегулятора.
Контекст
Росія зруйнувала 9 ГВт об’єктів генерації електроенергії в Україні – це половина потужності, якої потребує країна в пікові години споживання взимку. Повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська й Трипільська ТЕС. Ще 18 ГВт перебувають в російській окупації.
Дефіцит електроенергії, спричинений варварськими діями Росії, українці долають різними методами, зокрема збільшенням розподіленої генерації та імпортом електроенергії. Скільки електроенергії Україна вже імпортувала в 2024 році, скільки за це заплатила і чому поставки з Європи обмежені, читайте у статті «Проблема – на стороні Європи».
Через дефіцит електроенергії українцям знову почали відключати електроенергію за графіками, і на тлі цього дедалі більше людей почали купувати зарядні станції, генератори та сонячні панелі. Детальніше про підвищення енергетичної незалежності читайте у статті «Продажі генераторів і сонячних панелей зросли вчетверо».


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.