Категорія
Новини
Дата

День без відключень світла. «Укренерго» анонсувало зміну графіків для всіх областей

2 хв читання

«Укренерго» запроваджує змінені графіки відключень електроенергії з 9 по 24 липня в усіх областях для проведення вимірювання споживання, повідомляє пресслужба НЕК. Протягом цих двох тижнів у кожній області в один із днів не буде обмежень.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

 • Згідно із зміненими графіками, у кожній області почергово на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. У інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. 
 • Рішення ухвалили через необхідність вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку – взимку та влітку – вони дають можливість прогнозувати режими роботи енергосистеми країни.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:

 • 9 липня: Дніпропетровська область;
 • 10 липня: м. Київ;
 • 11 липня: Київська, Хмельницька області;
 • 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
 • 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
 • 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
 • 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
 • 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
 • 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

Вимірювання не застосовуються для тимчасово окупованих територій.

День без відключень світла. «Укренерго» анонсувало зміну графіків для всіх областей /Фото 1

Інфографіка: Укренерго

 • Оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені. 
 • У випадку масованих ракетних обстрілів енергетики проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації.

Контекст

Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять $50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.

Українська енергосистема наразі переживає наймасштабнішу атаку з боку Росії, заявляв раніше міністр енергетики Герман Галущенко. 

В останні місяці Росія цілеспрямовано завдає ударів по обʼєктах генерації. Уся теплова генерація України або пошкоджена, або зруйнована внаслідок російських атак.

З 8 червня в Україні у тестовому режимі запустили новий порядок застосування графіків погодинних відключень. Цей порядок має забезпечити меншу тривалість обмежень світла.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні