В останні тижні мільярдер Ілон Маск звернувся до дослідників штучного інтелекту з пропозицією створити нову дослідницьку лабораторію для розробки альтернативи ChatGPT, чат-боту, створеному стартапом OpenAI, пише The Information із посиланням на джерела.
Ключові факти
- За даними видання, щоб очолити цю роботу, Маск найняв Ігоря Бабушкіна, дослідника, який нещодавно покинув підрозділ Alphabet DeepMind AI та спеціалізується на моделях машинного навчання, які використовуються в чат-ботах, таких як ChatGPT.
- Маск і Бабушкін обговорили створення команди для проведення досліджень у галузі штучного інтелекту, але проєкт все ще знаходиться на ранній стадії, без конкретного плану розробки конкретних продуктів. Згідно з матеріалом, Бабушкін додав, що ще офіційно не долучився до ініціативи Маска.
- Вважається, що конкуруючий чат-бот буде мати менше обмежень на спірні теми в порівнянні з ChatGPT і чат-ботом, нещодавно запущеним Microsoft. Водночас Бабушкін додав, що створення чат-бота з меншою кількістю засобів захисту контенту не є метою Маска.
- В останні місяці Маск неодноразово критикував OpenAI за встановлення засобів захисту, які не дозволяють ChatGPT створювати текст, який може образити користувачів.
Контекст
Наприкінці листопада 2022 року OpenAI – американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск, – представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду.
Уже за тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. І в OpenAI планують лише нарощувати темп – у 2023 році в компанії очікують до $200 млн доходу, а вже за рік – $1 млрд. Нещодавно OpenAI розблокувала доступ до ChatGPT в Україні.
ChatGPT зараз вважають найпрофесійнішим чат-ботом, який може відповідати на питання зрозумілою мовою. Він привернув більше уваги користувачів, аніж розробки Google Al LaMDA або Meta – BlenderBot. Хоча всі три мають спільну проблему – вони можуть давати неправдиву та упереджену відповідь.
Згодом власник Google – Alphabet Inc – анонсував запуск чат-бота Bard і більше інструментів штучного інтелекту для своєї пошукової системи, пише Reuters. Проте, вже 8 лютого ринкова вартість Alphabet Inc. знизилася на $100 млрд після того, як її новий чат-бот Bard поділився недостовірною інформацією в рекламному ролику, а захід компанії не викликав фурору, що посилило побоювання, що материнська компанія Google програє конкуруючій Microsoft Corp.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.