Категорія
Новини
Дата

Mastercard створила ШІ-модель для виявлення шахрайських транзакцій

1 хв читання

Платіжний гігант Mastercard створив власну запатентовану модель генеративного штучного інтелекту, щоб допомогти тисячам банків у своїй мережі виявляти шахрайські транзакції, пише CNBC.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Ключові факти

  • Компанія повідомила, що її нова удосконалена модель штучного інтелекту Decision Intelligence Pro дозволить банкам краще оцінювати підозрілі транзакції в її мережі в режимі реального часу та визначати, чи є вони законними, чи ні.
  • Аджай Бхалла, президент бізнес-підрозділу Mastercard з кібербезпеки та розвідки, розповів CNBC, що нове рішення штучного інтелекту є запатентованою рекурентною нейронною мережею – основною частиною генеративного штучного інтелекту – від Mastercard, створеною з нуля командами компанії з кібербезпеки.
  • Власний алгоритм Mastercard навчається на даних приблизно 125 млрд транзакцій, які щорічно проходять через мережу компанії.
  • Бхалла заявив, що нова технологія ухвалення рішень про транзакції від Mastercard може допомогти фінансовим установам підвищити рівень виявлення шахрайства в середньому на 20%. Однак у деяких випадках ця модель призвела до підвищення рівня виявлення шахрайства на 300%, додав Бхалла.
  • Mastercard заявляє, що за останні пʼять років компанія інвестувала понад $7 млрд у кібербезпеку та технології штучного інтелекту.

Контекст

Декілька компаній у сфері платежів та цифрового банкінгу нещодавно заявили, що ШІ призведе до серйозних змін у їхніх продуктах. 

PayPal минулого тижня оголосила про нові продукти на основі штучного інтелекту, а також функції оформлення замовлення в один клік.

У МВФ очікують, що штучний інтелект змінить глобальну економіку, повідомила директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва. За словами Георгієвої, світ знаходиться на порозі технологічної революції, яка може дати поштовх продуктивності, прискорити глобальне зростання та підвищити доходи у всьому світі. На її думку, ШІ торкнеться майже 40% робочих місць, замінивши одні та доповнивши інші.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні