Група «Метінвест» налагодила виробництво сталевих підземних командних пунктів, які захищають особовий склад від обстрілів і дають змогу забезпечувати роботу командування ЗСУ. Перший сталевий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, безплатно передали Сухопутним військам та встановили на одному з напрямків фронту, йдеться в пресрелізі «Метінвесту».
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Командний пункт за короткий час розгортається та згортається на лінії фронту й за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру, зазначається в повідомленні «Метінвест».
- Сталевий штаб складається з п’яти чи шести (залежно від комплектації) окремих мобільних бункерів, виробництво яких «Метінвест» освоїв ще в жовтні 2022 року. Це сполучені між собою підземні укриття, що виконують різні функції – від житлового приміщення та санітарної зони до робочого штабу командування. Таким чином, утворюється цілий підземний комплекс будівель, пояснила компанія.
- Виготовлені з хвилястої сталі бункери обладнані спальними місцями й робочими зонами, душовими й бойлерами, системами опалення, освітлення і зв’язку, місцями для зберігання зброї та особистих речей та електронною технікою.
Контекст
Нові командні пункти базуються на традиційній моделі бункера-«криївки», понад 330 одиниць яких вже передав «Метінвест» різним бригадам ЗСУ з 2022 року. Конструкцію стандартного сталевого бункера допрацювали для використання у складі постійного штабу, габарити збільшили до 6 метрів завдовжки й 2,3 метра заввишки.
Кожна «криївка» розрахована на шестеро людей і обладнана місцями для відпочинку, зберігання особистих речей та інтегрованою системою опалення. На виготовлення однієї такої конструкції спеціалісти підприємств «Метінвесту» витрачають близько 400 годин.
У жовтні 2023 року «Метінвест» повідомила про запуск у серійне виробництво та постачання для Сил оборони протимінних тралів, які кріпляться на танки для знешкодження та підриву протитанкових та протипіхотних мін.
У вересні «Метінвест» повідомив, що запустив серійне виробництво інженерних споруд, що виконують роль «ловців ланцетів», захищаючи військову техніку ЗСУ від атак ворожих дронів.
До того група в рамках проєкту «Сталевий фронт Ріната Ахметова» налагодила виробництво інженерних конструкцій, які повторюють зовнішній вигляд радіолокаційних станцій та артилерійських знарядь. Макети вводять ворога в оману й змушують використовувати дорогі високоточні боєприпаси, йдеться в повідомленні пресслужби групи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.