Група «Метінвест» Ріната Ахметова за рік війни скоротила 40% співробітників та збирається звільнити ще 5000 працівників. Про це повідомив керівник проєктного офісу групи «Метінвест» Олександр Водовіз на Саміті експортерів від Forbes.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Під час війни штат «Метінвесту» скоротився до 60 000 співробітників зі 100 000. Найближчим часом компанія планує звільнити ще 5000 робітників, зазначив Водовіз.
- ʼМи втратили 50% бізнесу. Зруйновані два найбільші наші підприємства – «ММК Ілліча» та «Азовсталь», – нагадав він.
- За словами Водовоза, компанія втрималась на плаву, продовжує інвестувати на мінімальному рівні. «Зараз питання, чи виживимо ми та в якому вигляді», – наголосив він.
- Головна проблема ГМК — це заблоковані морські порти, оскільки переорієнтувати товарні потоки галузі через західні переходи неможливо. Інші галузі також сильно страждають від блокади портів. «Держава має визначити розблокування морських портів одним із основних пріоритетів в сфері економіки, залучити до цього процесу ООН та наших зарубіжних партнерів», – каже Водовіз.
- «Аграріям дозволяє вижити зерновий коридор, але у нас важкі часи. Від цього держава також багато втрачає», – додав він.
Контекст
Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. З початку війни його статки впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а у липні – лише в $4,9 млрд.
Головний скарб бізнес-імперії – «Метінвест» – втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.
Війна зруйнувала вертикальну інтеграцію групи «Метінвест». У Маріуполі вона втратила два головні підприємства – «Азовсталь» і ММК імені Ілліча. Ці активи були ядром металургійного бізнесу «Метінвесту». Сюди постачалось до 40% залізорудної сировини з гірничозбагачувальних комбінатів компанії в Дніпропетровській області. З цієї сировини маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з більшою доданою вартістю. Тільки чверть цієї продукції продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії. В 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи. На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.
Підприємства групи «Метінвест» минулого року виготовили 2,7 млн т чавуну та 2,9 млн т сталі. Це менше порівняно з попереднім роком на 72% і 69% відповідно, свідчать дані виробничого звіту компанії за четвертий квартал і 2022 рік.
Всі гірничо-збагачувальні комбінати групи «Метінвест» відновили роботу, група планує поступово збільшити потужність до мінімум 30% довоєнного рівня та зосередитися переважно на виробництві залізорудних окатишів.
Саміт експортерів відбувся 16 березня 2023 року за підтримки генеральних партнерів: Payoneer, ТПП України, Meest, «Метінвест». Партнерами експозони виступили: «Нова пошта», група компаній «Прометей», ТМ Casillero del Diablo.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.