Категорія
Новини
Дата

Виробництво на метзаводах Ахметова суттєво скоротилося. «Метінвест» відзвітував за 2022 рік

Підприємства групи «Метінвест» минулого року виготовили 2,7 млн т чавуну та 2,9 млн т сталі. Це менше порівняно з попереднім роком на 72% і 69% відповідно, свідчать дані виробничого звіту компанії за четвертий квартал і 2022 рік. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За минулий рік виробництво товарних напівфабрикатів на підприємствах «Метінвесту» знизилося на 70% проти попереднього року і склало 1 млн т. Причина – суттєве скорочення виробництва рідкого чавуну. 
  • Це частково було компенсовано консолідацією обсягів виробництва товарної заготовки на потужностях «Каметсталі», ефект якої у 2022 році становив 234 000 т, пояснили в компанії.
  • Виробництво готової продукції за минулий рік зменшилося на 62% порівняно з показниками 2021 року – 2,8 млн т. Зокрема, виробництво плоского прокату знизилося на 4,2 млн т – до 1,7 млн т. Таке скорочення відбулося через зупинку маріупольських комбінатів та відсутність стабільних поставок слябів для італійських перекатних заводів у першій половині року.
  • Виробництво довгого прокату знизилося на 71 000 т – до 1 млн т. Причина – зупинка виробництва на «Азовсталі» та зменшення виробництва на болгарському Promet Steel через неритмічні внутрішньогрупові поставки заготовки.
  • Обсяги виробництва рейкової та трубної продукції скоротилися на 38 000 т та 100 000 т – до 10 000 т та 18 000 т відповідно. Вся ця продукція виготовлялася на комбінатах у Маріуполі.
  • За підсумками 2022 року на 64% скоротився обсяг виробництва коксу – до 1,7 млн т, переважно через негативний вплив війни на роботу коксохімічних підприємств.

Контекст

З початком великої війни з 24 лютого 2022 року «Метінвест» прийняв рішення призупинити виробничу діяльність низки своїх підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі, зокрема МК «Азовсталь», ММК ім. Ілліча, Авдіївського КХЗ та Запорізького КХЗ. 

Пізніше запорізькі підприємства групи відновили своє виробництво. Водночас активи підприємств групи в Маріуполі та Авдіївці постраждали внаслідок бойових дій, а м. Маріуполь наразі є тимчасово окупованим. 

Українські підприємства групи «Метінвест», окрім тих, які розташовані у Маріуполі та Авдіївці, продовжують працювати з різним рівнем завантаження, враховуючи фактори безпеки, наявність електропостачання, а також логістичні та економічні чинники.

Основними акціонерами групи «Метінвест» є СКМ Ріната Ахметова (71,24%) та група компаній «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського (23,76%).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні