Міністра фінансів України вперше за 30 років обрали головою Ради керуючих Світового банку та МВФ /надано пресслужбою
Категорія
Новини
Дата

Міністра фінансів України вперше за 30 років обрали головою Ради керуючих Світового банку та МВФ

надано пресслужбою

Керуючі країни-члени групи Світового банку та МВФ обрали міністра фінансів України Сергія Марченка головою Ради керуючих Світового банку та МВФ на 2023 рік. Таке рішення було ухвалено одностайно всіма країнами-членами організацій, повідомила пресслужба Мінфіну. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Марченко також головуватиме на щорічних зустрічах МВФ та Світового банку у 2023 році.
  • «Це сталося вперше за 30 років членства України в СБ та МВФ. За цей довгий час ми сформували надійні та прозорі партнерські відносини. І я щиро вдячний нашим друзям та партнерам за довіру. Це велика честь представляти Україну на міжнародній фінансовій арені», – зазначив Марченко. 
  • За його словами, новий статус дасть змогу збільшити ефективність співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-членами Світового банку й МВФ.
  • «Це надзвичайно красномовний крок з боку міжнародних партнерів! Це прояв довіри та визнання професіоналізму», – прокоментував подію голова НБУ Андрій Пишний.
  • Він наголосив, що таке призначення представника України, та ще й голосами всіх керуючих країн-членів Світового банку та МВФ, відбулося вперше.
  • «Безперечно, ми як країна виходимо на новий якісний рівень співпраці з провідними міжнародними фінансовими організаціями», – додав голова НБУ.

Контекст

Щороку Світовий банк і МВФ обирають голову Ради керуючих на основі регіональної ротації. У 2023 році головування перейде до країн-членів Європи та Центральної Азії.

Серед основних обов’язків: головування на пленарному засіданні щорічних зборів за участі міністрів фінансів, голів центробанків країн-членів МВФ і Світового банку, а також керівництва МВФ і Світового банку. 

Водночас голова Ради керуючих протягом року очолює Спільний комітет з питань винагороди виконавчих директорів та їх заступників (Joint Committee on Remuneration of Executive Directors and their Alternates), Спільний процедурний комітет (Joint Procedures Committee) та Процедурний комітет Агентства з багатостороннього гарантування інвестицій (Multilateral Investment Guarantee Agency Procedures Committee).

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні