Бронежилети, каски, тактичне спорядження, одяг та їжа для ЗСУ мають бути українського виробництва. Про це йшлося на зустрічі керівництва Міноборони із представниками бізнесу – постачальниками продукції, повідомила пресслужба міністерства.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Міноборони працює над тим, щоб 100% забезпечення ЗСУ було українського виробництва, зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков. Водночас головний критерій – це якість та конкурентна ціна.
- В повідомленні наголошується, що підприємці висловили готовність повністю забезпечувати тилові потреби ЗСУ якісними товарами.
- Зокрема, на зустрічі обговорили, як зробити співпрацю бізнесу з державою передбачуваною, щоб бізнес міг планувати витрати під замовлення Міноборони, зазначається у повідомленні.
- У 2024 році забезпеченням ЗСУ одягом, їжею, паливно-мастильними матеріалами, бронежилетами, касками та тактичним спорядженням буде займатися «Агенція закупівель у сфері оборони» – новостворене підприємство Міноборони.
- «Агенція закупівель у сфері оборони» готується до перших закупівель за напрямом харчування.
Контекст
Раніше ДАСУ вимагала повернути 2,5 млрд грн, стверджуючи, що в калькуляції постачальників Міноборони має бути відсутній прибуток як такий. Абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу, заявляв у липні тодішній міністр оборони Олексій Резніков.
Конфлікт тривав кілька місяців, виробники, профільні асоціації та громадськість скаржилися, що українські оборонні підприємства просто банкрутять: виробництво зброї й техніки буде знищено як галузь, а підприємства зупинено.
Міноборони подало позов до суду, щоб оскаржити висновки ДАСУ. Як пояснила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова, навіть офіційні розʼяснення Мінекономіки, що постачальники МО діяли в правовому полі і прибуток законний, ситуації не поліпшили.
21 вересня Верховна Рада проголосувала за скасування висновків Держаудитслужби, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави».
24 жовтня Держаудитслужба та представники громадських об’єднань, які представляють інтереси роботодавців, підписали меморандум про взаємодію у вирішенні проблеми так званих висновків ДАСУ, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави».
27 жовтня ДАСУ заявила, що підтримує повернення прибутку у склад ціни, відповідні пропозиції надіслано до Міноборони.
1 листопада Міноборони повідомило, що підготувало проєкт постанови Кабміну, яким підтверджує право українських виробників на прибуток у ціні на продукцію військового призначення за весь період дії воєнного стану.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.