Категорія
Новини
Дата

Держаудитслужба пропонує повернути прибуток постачальників Міноборони у склад ціни

1 хв читання

Державна аудиторська служба підтримує повернення прибутку у склад ціни, відповідні пропозиції надіслано до Міноборони. Про це повідомила пресслужба ДАСУ. Відомство пропонує спрямувати прибуток постачальників Міноборони на розвиток військово-промислового комплексу.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Держаудитслужба, як один із виконавців доручення Кабміну, підготувала свої пропозиції з врегулювання ситуації у сфері закупівель в оборонній сфері.
  • Також ДАСУ готова долучитися до розробки проєкту урядового рішення чи відповідного законопроєкту. Напрацьовані пропозиції надіслано на розгляд до Міноборони, йдеться у повідомленні.
  • Зокрема, для підтримання обороноздатності держави у період дії воєнного стану в Україні, ДАСУ підтримує та вважає за доцільне повернення умови розрахунку ціни з урахуванням прибутку, як це було до 24 лютого 2022 року, зазначається у повідомленні відомства.
  • Також Держаудитслужба, зважаючи на воєнний стан, пропонує спрямувати такий прибуток саме на розвиток військово-промислового комплексу: інновацію, модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо.

Контекст

ДАСУ вимагала повернути 2,5 млрд грн, стверджуючи, що в калькуляції постачальників Міноборони має бути відсутній прибуток як такий. Абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу, заявляв у липні тодішній міністр оборони Олексій Резніков.

Конфлікт тривав кілька місяців, виробники, профільні асоціації та громадськість скаржилися, що українські оборонні підприємства просто банкрутять: виробництво зброї й техніки буде знищено як галузь, а підприємства зупинено. 

Міноборони подало позов до суду, щоб оскаржити висновки ДАСУ. Як пояснила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова, навіть офіційні розʼяснення Мінекономіки, що постачальники МО діяли в правовому полі і прибуток законний, ситуації не поліпшили. 

21 вересня Верховна Рада проголосувала за скасування висновків Держаудитслужби, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави». 

24 жовтня Держаудитслужба та представники громадських об’єднань, які представляють інтереси роботодавців, підписали меморандум про взаємодію у вирішенні проблеми так званих висновків ДАСУ, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави». 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд