Категорія
Новини
Дата

Держаудитслужба пропонує повернути прибуток постачальників Міноборони у склад ціни

1 хв читання

Державна аудиторська служба підтримує повернення прибутку у склад ціни, відповідні пропозиції надіслано до Міноборони. Про це повідомила пресслужба ДАСУ. Відомство пропонує спрямувати прибуток постачальників Міноборони на розвиток військово-промислового комплексу.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Держаудитслужба, як один із виконавців доручення Кабміну, підготувала свої пропозиції з врегулювання ситуації у сфері закупівель в оборонній сфері.
  • Також ДАСУ готова долучитися до розробки проєкту урядового рішення чи відповідного законопроєкту. Напрацьовані пропозиції надіслано на розгляд до Міноборони, йдеться у повідомленні.
  • Зокрема, для підтримання обороноздатності держави у період дії воєнного стану в Україні, ДАСУ підтримує та вважає за доцільне повернення умови розрахунку ціни з урахуванням прибутку, як це було до 24 лютого 2022 року, зазначається у повідомленні відомства.
  • Також Держаудитслужба, зважаючи на воєнний стан, пропонує спрямувати такий прибуток саме на розвиток військово-промислового комплексу: інновацію, модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо.

Контекст

ДАСУ вимагала повернути 2,5 млрд грн, стверджуючи, що в калькуляції постачальників Міноборони має бути відсутній прибуток як такий. Абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу, заявляв у липні тодішній міністр оборони Олексій Резніков.

Конфлікт тривав кілька місяців, виробники, профільні асоціації та громадськість скаржилися, що українські оборонні підприємства просто банкрутять: виробництво зброї й техніки буде знищено як галузь, а підприємства зупинено. 

Міноборони подало позов до суду, щоб оскаржити висновки ДАСУ. Як пояснила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова, навіть офіційні розʼяснення Мінекономіки, що постачальники МО діяли в правовому полі і прибуток законний, ситуації не поліпшили. 

21 вересня Верховна Рада проголосувала за скасування висновків Держаудитслужби, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави». 

24 жовтня Держаудитслужба та представники громадських об’єднань, які представляють інтереси роботодавців, підписали меморандум про взаємодію у вирішенні проблеми так званих висновків ДАСУ, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави». 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні