Категорія
Новини
Дата

Мінʼюст готує націоналізацію заводу російського сенатора в Конотопі

Міністерство юстиції 2 серпня подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо націоналізації ТОВ «Мотордеталь-Конотоп», йдеться у повідомленні пресслужби відомства. Мінʼюст спробує довести, що підприємство контролює російський сенатор Сергій Калашник.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Предметом стягнення в дохід держави є 100% статутного капіталу українського підприємства «Мотордеталь-Конотоп».
  • Сергій Калашник – громадянин РФ, російський політик, підприємець, діючий сенатор ради федерації РФ, який брав участь у голосуванні за незаконну анексію територій України та був причетний до сприяння в підготовці РФ до повномасштабного вторгнення в Україну, йдеться у повідомленні Мінʼюсту.
  • Калашник перебуває під санкціями України та союзників – США, ЄС, Великої Британії, Канади та інших.

Контекст

Засновником ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» є Lepedan Investments Limited (Кіпр), кінцевим бенефіціаром значиться громадянин Грузії Авігдор Ярдені, свідчать дані держреєстрів.

«Мотордеталь-Конотоп» виробляє та постачає в понад 30 країн гільзи циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння. За даними підприємства, потужності заводу дозволяють виробляти понад 1500 найменувань і 5 млн гільз на рік для будь-якої автомобільної техніки, суден і тепловозів. На підприємстві працюють понад 800 співробітників.

Дохід підприємства за 2022 рік перевищив 334 млн грн, чистий збиток за звітний період становить понад 20 млн грн. Активи ТОВ на кінець 2022 року оцінювалися у 299 млн грн, зобовʼязання – 212 млн грн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні