Категорія
Новини
Дата

Мінʼюст готує націоналізацію заводу російського сенатора в Конотопі

1 хв читання

Міністерство юстиції 2 серпня подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо націоналізації ТОВ «Мотордеталь-Конотоп», йдеться у повідомленні пресслужби відомства. Мінʼюст спробує довести, що підприємство контролює російський сенатор Сергій Калашник.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Предметом стягнення в дохід держави є 100% статутного капіталу українського підприємства «Мотордеталь-Конотоп».
  • Сергій Калашник – громадянин РФ, російський політик, підприємець, діючий сенатор ради федерації РФ, який брав участь у голосуванні за незаконну анексію територій України та був причетний до сприяння в підготовці РФ до повномасштабного вторгнення в Україну, йдеться у повідомленні Мінʼюсту.
  • Калашник перебуває під санкціями України та союзників – США, ЄС, Великої Британії, Канади та інших.

Контекст

Засновником ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» є Lepedan Investments Limited (Кіпр), кінцевим бенефіціаром значиться громадянин Грузії Авігдор Ярдені, свідчать дані держреєстрів.

«Мотордеталь-Конотоп» виробляє та постачає в понад 30 країн гільзи циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння. За даними підприємства, потужності заводу дозволяють виробляти понад 1500 найменувань і 5 млн гільз на рік для будь-якої автомобільної техніки, суден і тепловозів. На підприємстві працюють понад 800 співробітників.

Дохід підприємства за 2022 рік перевищив 334 млн грн, чистий збиток за звітний період становить понад 20 млн грн. Активи ТОВ на кінець 2022 року оцінювалися у 299 млн грн, зобовʼязання – 212 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні