Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» запускає заправки мережі Glusco під брендом U.GO

НАК «Нафтогаз України» відновлює роботу перших 30 автозаправних комплексів мережі Glusco, які були заарештовані та передані в управління компанії. Вони працюватимуть під брендом U.GO, йдеться в повідомленні НАК.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Перша черга з 30 АЗК почне працювати у Києві та області вже у вересні, решта – за результатами узгодження усіх необхідних юридичних процедур з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА)», – йдеться у повідомленні.
  • Загалом у розпорядження ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг» передали 172 об’єкти. Серед них – 126 будівель АЗК, недобудови, земельні ділянки та майно, розташоване в різних регіонах України, в тому числі, на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій.
  • У «Нафтогаз Ойл Трейдинг» кажуть, що компанія зосередилася на максимально швидкому задоволенні потреб ринку. 
  • «Тож ми свідомо вирішили розпочати роботу ще до повного завершення зміни фірмового стилю АЗК. Окрім того, такий крок дозволить якомога швидше відновити роботу арештованих активів, працевлаштувати людей та сплачувати податки й збори до бюджету України», – заявив директор компанії Володимир Бичков.
«Нафтогаз» запускає заправки мережі Glusco під брендом U.GO /Фото 1

Мережа АЗС U.GO. Фото: НАК "Нафтогаз України"

Контекст

Перші АЗК під брендом U.GO розпочали роботу 2017 року в Харкові та області. 

Торговельна марка U.GO належить «Укргазвидобування». З 2022 року права на її використання має також ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг», в планах якого — розширення мережі в інших регіонах. Обидва товариства у складі «Нафтогазу» самостійно обиратимуть постачальників для мереж АЗК в своєму управлінні та провадитимуть самостійну цінову політику. 

Журналісти «Схем» у розслідуванні 2017 року встановили звʼязок між компанією Glusco та Віктором Медведчуком. Офіційний власник швейцарських фірм Glusco Energy S.A. та Proton Energy Group S.A – бізнесмен Нісан Моісеєв. У розслідуванні йшлося, що у 2016 році «Роснефть» продала свої українські активи (мережу АЗС під брендами ТНК, «Золотий гепард», Formula та Smile, а також нафтобази та Лисичанський НПЗ) фірмі Glusco Energy. А з 2017 року Proton Energy Group став найбільшим імпортером скрапленого газу в Україну.

У березні минулого року ДФС спільно зі СБУ за процесуального керівництва Офісу генпрокурора заявили про викриття масштабної схеми реалізації неякісних нафтопродуктів через мережу АЗС Glusco. 

У червні корпоративні права 28 компаній, у власності яких, зокрема, перебувають АЗС Glusco, було арештовано. У грудні стало відомо, що компанія SNEL Energy Limited, яка належить грецькому підприємцю Дімітріосу Аніфантакісу, придбала 100% акцій Glusco Energy S.A.

У травні стало відомо, що 172 заправки компанії Glusco переходять в управління НАК «Нафтогаз України». Про таке рішення уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За даними АРМА, йдеться про понад 200 АЗК та об’єктів нерухомості.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні