Категорія
Новини
Дата

Нафтогазовий гігант British Petroleum купує американського виробника біогазу Archaea за $4,1 млрд

Компанія British Petroleum (BP) придбає американського виробника відновлюваного природного газу (RNG) Archaea Energy приблизно за $4,1 млрд. Британська енергетична компанія прагне розширити свій бізнес в галузі альтернативних видів палива, пише Reuters.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Угода стане найбільшим придбанням BP з того часу, як генеральний директор Бернард Луні обійняв посаду на початку 2020 року, пообіцявши скоротити викиди парникових газів і видобуток нафти і газу BP за одночасного розвитку бізнесу в галузі відновлюваних джерел енергії.
  • RNG, або ж біогаз, є газом, що отримують з органічних відходів на звалищах або фермах.
  • Компанія Archaea, що базується в Хʼюстоні, штат Техас, управляє 50 заводами з виробництва газу по всій території Сполучених Штатів, і BP прагне збільшити виробництво Archea у пʼять разів до 2030 року до 30 000 барелів, повідомив Луні агентству Reuters.
  • BP вже має великий бізнес з виробництва біогазу, що виробляє близько 11 000 барелів на добу.
  • «Це продукт, який потрібен нашим клієнтам», – сказав Луні. Він додав, що комунальні та транспортні компанії прагнуть зменшити свій вуглецевий слід і хочуть використати біогаз як паливо.
  • «Попит на цей продукт сьогодні більший, ніж пропозиція», – додав він, наголосивши, що до 2050 року біогазовий сектор зросте у 25 разів.
  • BP запропонувала $26 готівкою за кожну акцію Archaea, або $3,3 млн, та візьме на себе близько $800 млн чистого боргу.
  • За словами Луні, BP планує інвестувати в бізнес $1,7 млрд до 2027 року, щоб прискорити його зростання, що не змінить загальних планів капіталовкладень BP.
  • BP очікує, що до 2025 року інвестиції у відновлювані джерела енергії та її перехідні підприємства досягнуть понад 40% від її загальних річних капітальних витрат. BP планує витратити від $14 до $16 млрд у 2022 році, більша частина яких піде на нафту та газ.

Контекст 

Британська ВР – один із найбільших іноземних інвесторів у РФ. Основний актив компанії у Росії – 19,75% частка в капіталі «Роснафти». ВР номінує двох представників до складу ради директорів «Роснафти».

У лютому британська нафтогазова компанія BP вирішила продати 19,75% акцій «Роснафти», які їй належать, через напад Росії на Україну.

З травня 2018 року «Роснафта» знаходиться в Україні під санкціями. У червні 2021 року Рада національної безпеки і оборони продовжила їх ще на три роки.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні