Уряд погодив передачу НАК «Нафтогаз України» арештованих акцій низки газорозподільних компаній (облгазів). Таке рішення прийнято на засіданні Кабміну 17 лютого з метою запобігання ризику виникнення надзвичайної ситуації в енергетичній сфері, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Ключові факти
- В управління АТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» буде передано низку активів, на які Печерський районний суд Києва 22 вересня минулого року у справі №757/25689/22-к наклав арешт, зазначив Мельничук.
- Дані судового реєстру свідчать, що цим рішенням суд передав в управління АРМА арештовані на вимогу ДБР 61% акцій «Тернопільгаз», 81,36% акцій «Коростишівгаз», 32,9% акцій «Кіровоградгаз», 14,68% акцій «Хмельницькгаз», 65,77% акцій «Мелітопольгаз», а також по одній акції низки інших облгазів. Раніше контрольний пакет акцій «Кіровоградгаз» було передано «Нафтогаз», пише БЦ.
Контекст
У травні минулого року Кабмін передав в управління державній компанії «Чорноморнафтогаз», що входить до групи «Нафтогаз», заарештовані активи облгазів, які суд раніше передав АРМА. Водночас вичерпний перелік переданих активів не був опублікований.
«Нафтогаз» заявляв, що планує інтегрувати всі арештовані судом у травні минулого року облгази до новоствореного ТОВ «Газорозподільні мережі», яке на 100% належить «Нафтогаз».
Водночас власники арештованих акцій «облгазів» називали це «рейдерським захопленням».
![Яхта Медведчука, сотні заправок, облгази Фірташа та активи «сімʼї» Януковича. Агентство АРМА з 2016-го шукає майно корупціонерів, а тепер – росіян, білорусів та колаборантів. Скільки на цьому заробляє держава](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/c/a6/51d8b33e-6e291eab79eb0f0abb508569d0519a6c.jpg?v=8588_4)
![Коло замкнулося. Навіщо держава забирає у Фірташа облгази і повертає собі монополію на ринку розподілу газу /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/e/53/90660bec-f4a93fd503afe652426347fd3c1c253e.jpg?v=8983_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.