Категорія
Новини
Дата

Найбільший банк Грузії попередив клієнтів про закриття рахунків у разі порушення санкцій проти РФ

Найбільший банк Грузії TBC попередив своїх клієнтів, що закриватиме рахунки у разі порушення санкцій проти РФ. Про це йдеться на сайті фінустанови.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Велика Британія, США та ЄС у 2022 році запровадили санкції проти Росії, що обмежують певні операції та угоди щодо РФ та повʼязаних із нею фізичних та юридичних осіб, зазначається у повідомленні. 
  • Санкції включають, зокрема, заморожування активів, блокування, обмеження доступу до фінансових ресурсів, прямі та непрямі заборони на експорт із США, Великої Британії та ЄС до Росії і навпаки, йдеться у повідомленні.
  • «Якщо банк виявить операцію, яка порушує санкції, він залишає за собою право закрити рахунки клієнта без попереднього повідомлення», – зазначається у повідомленні TBC.

Контекст

20 квітня найбільший банк Кіпру Bank of Cyprus повідомив, що має намір закрити рахунки близько 4000 клієнтів, які мають російський паспорт і не є резидентами країн ЄС. Причиною закриття рахунків стало призупинення членства РФ у Групі з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), що відбулося 24 лютого. Приводом для цього стала резолюція Генасамблеї ООН, в якій висунута вимога до Москви «повністю та беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України»,

Грузія стала одним із найпопулярніших напрямків для росіян, які виїжджали з РФ після початку вторгнення Росії в Україну. Для вʼїзду в країну не потрібна віза, а дозволений час перебування – рік.

Як заявляла наприкінці минулого року президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, після оголошення мобілізації в Росії близько 700 000 громадян виїхали до Грузії, з них 600 000 осіб переїхали до сусідніх країн чи Європи, а 100 000 залишилися в Грузії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні