Категорія
Новини
Дата

Bank of Cyprus закриє рахунки 4000 російських клієнтів

Найбільший банк Кіпру Bank of Cyprus має намір закрити рахунки близько 4000 клієнтів, які мають російський паспорт і не є резидентами країн ЄС, пише російський РБК.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Bank of Cyprus повідомив 4000 клієнтів, які мають російський паспорт і не є резидентами країн ЄС, про те, що їхні рахунки будуть закриті відповідно до політики прийняття клієнтів і відповідної схильності до ризику», – йдеться в повідомленні банку.
  • У фінустанові зазначили, що депозити згаданих клієнтів становлять менше ніж 0,5% загального обсягу депозитів банку. 
  • Станом на 31 грудня 2021 року громадянам РФ і Білорусі належали 3% депозитів кредитної організації.
  • Причиною закриття рахунків стало призупинення членства РФ у Групі з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), що відбулося 24 лютого. 
  • Приводом для цього стала резолюція Генасамблеї ООН, в якій висунута вимога до Москви «повністю та беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України», пише РБК. 
  • Раніше банк повідомив клієнтів про відмову в обслуговуванні рахунків у звʼязку з побоюваннями щодо санкцій США та Великої Британії.

Контекст

На жовтневому пленарному засіданні, країни-члени FATF ухвалили рішення про подальшу ізоляцію РФ, заборонивши Росії надсилати представників до проєктних груп, а також керувати робочими групами.

24 лютого Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) безстроково призупинила членство РФ, повідомили голова Офісу президента Андрій Єрмак і міністр фінансів Сергій Марченко.

FATF визнала дії Росії неприйнятними, такими, що суперечать основним принципам організації та порушують зобовʼязання членів організації щодо міжнародного співробітництва й взаємної поваги, прокоментував рішення міністр фінансів Сергій Марченко.

Раніше міністр Марченко закликав FATF додати Росію до чорного списку країн високого ризику. За словами голови Мінфіну, РФ співпрацює з численними терористичними організаціями, включно з групою Вагнера.

FATF – це асоціація 39 країн із протидії відмиванню брудних грошей і фінансуванню тероризму, до якої входять США, Німеччина, Китай, а також Росія. Асоціація здійснює оцінки відповідності національних систем цим стандартам. Її заснували в 1989 році, штаб-квартира знаходиться в місті Париж. Пленарне засідання FATF під час якого приймаються рішення, проводиться тричі на рік.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні