Категорія
Новини
Дата

Найбільший банк Китаю відмовився приймати платежі з Росії в юанях

Найбільший банк Китаю ICBC та ще чотири – China Citic Bank, Industrial Bank, Bank of Taizhou та Bank of China – зупинили прийом платежів з Росії в юанях. Про це «Известиям» розповіли джерела в російській бізнес-спільноті.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Ситуація різко погіршилася наприкінці березня – 80% транзакцій стали повертатися відправникам, зазначають співрозмовники видання. 
  • Платежі, що йдуть до Китаю, спочатку довго висять, потім клієнта просять заповнити додаткові анкети, починається перевірка, потім приходить відмова в проведенні операції без пояснення причини, кажуть учасники ринку.
  • Проблема з переказом юанів до Китаю обмежує імпорт обладнання у квітні, зазначив один із співрозмовників видання.

Контекст

У грудні минулого року президент США Джо Байден дозволив американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти компаній та фінансових організацій третіх країн за співпрацю з Росією.

Спочатку китайські банки відмовилися приймати платежі з Росії у доларах, оскільки вони відстежуються США. Але вже у січні кілька кредитних організацій відмовилися від транзакцій у юанях. 

На тлі ризику вторинних санкцій розрахунки з Росією також обмежили Туреччина та ОАЕ. Водночас платежі з Росії до Казахстану стали проходити із затримками у два–три тижні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні