Категорія
Новини
Дата

Росія стикається із затримками платежів за нафту, оскільки банки Китаю, ОАЕ та Туреччини побоюються санкцій США – Reuters

Російські нафтові компанії стикаються із затримками до кількох місяців в оплаті за сиру нафту та паливо, оскільки банки в Китаї, Туреччині та Обʼєднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) стають обережнішими щодо вторинних санкцій США, пише Reuters із посиланням на джерела.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Затримки платежів скорочують доходи Кремля і роблять їх нестабільними, дозволяючи Вашингтону досягти подвійної мети в галузі санкцій – зірвати надходження грошей до Кремля, не перериваючи глобальних енергетичних потоків.
  • За даними восьми банківських і торгових джерел, в останні тижні кілька банків у Китаї, ОАЕ та Туреччині посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви.
  • Банки, побоюючись вторинних санкцій США, почали просити своїх клієнтів надати письмові гарантії того, що жодна фізична чи юридична особа зі списку SDN США (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді і не є бенефіціаром платежу.
  • В ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) та Ісламський банк Дубая (DIB) заблокували кілька рахунків, повʼязаних із торгівлею російськими товарами, повідомили два джерела.
  • Банк Mashreq в ОАЕ, турецькі Ziraat і Vakifbank, а також китайські банки ICBC і Bank of China все ще обробляють платежі, але на їхню обробку витрачаються тижні або місяці, повідомили чотири джерела.
  • Представник Кремля Дмитро Пєсков визнав, що проблеми з платежами є, коли його запитали про повідомлення про те, що банки в Китаї сповільнили виплати.

Контекст

Захід ввів безліч санкцій проти Росії після того, як вона вторглася до України у лютому 2022 року. Операції з російською нафтою не є незаконними, якщо вона продається нижче встановленої Заходом цінової стелі $60 за барель.

Експорт російської нафти та платежі за неї були порушені в перші місяці війни, але пізніше нормалізувалися, коли Москва перенаправила потоки нафти до Азії та Африки, подалі від Європи.

Проблеми повернулися в грудні після того, як банки і компанії усвідомили, що загроза вторинних санкцій США реальна, сказало одне із джерел. Це сталося після оприлюднення указу Мінфіну США 22 грудня 2023-го. Документ попереджав про можливість застосування санкції за ухилення від російського цінового обмеження щодо іноземних банків, і містив заклик до них посилити дотримання вимог. Це стало першим прямим попередженням про можливість вторинних санкцій проти Росії, поставивши її в один ряд із Іраном у деяких сферах торгівлі.

За словами торгових джерел, після наказу США банки Китаю, ОАЕ та Туреччини, які працюють з Росією, збільшили кількість перевірок, почали вимагати додаткову документацію та навчили більше співробітників, щоб переконатися, що угоди відповідають ціновій межі.

Загроза введення США санкцій проти фінансових компаній, які ведуть бізнес із РФ, вже вдарила по турецько-російській торгівлі, порушивши або загальмувавши деякі платежі як за російську нафту, так і за турецький експорт. Зокрема, турецький термінал Дертйол, який у 2023 році прийняв рекордні обсяги російської нафти, більше не прийматиме вантажі з Росії через посилення санкцій з боку США. Дубайські банки також почали згортати бізнес із росіянами

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні