Категорія
Новини
Дата

НБУ схвально оцінив заяви Raiffesien про вихід з РФ, але відкинув варіант обміну активами зі Сбербанком в Австрії

Заяви керівництва банківської групи Reiffeisen Bank International (RBI) щодо можливості виокремлення або продажу російського бізнесу містять «позитивні сигнали». Про це йдеться у повідомленні пресслужби Національного банку України. Варіант обміну активами з підсанкційним Сбербанком в Австрії голова НБУ назвав неприйнятним.

Ключові факти

  • Заява RBI, хоч і не містить конкретних строків та кроків щодо виходу з РФ, свідчить про готовність банку реально скоротити ділову активність у Росії, йдеться у повідомленні.
  • Замість «стратегічних варіантів майбутнього» банк готовий до варіантів продажу або виокремлення російської «дочки» з групи, наголошується у коментарі НБУ.
  • Водночас голова НБУ назвав неприйнятним варіант виходу з російського ринку шляхом обміну активами з підсанкційним Сбербанком в Австрії. 
  • «Угода, яка дає змогу банку, що належить Кремлю, зберегти свої заблоковані підсанкційні активи в Європі та повернути їх до Росії, щоб і надалі підтримувати економічну стійкість і здатність Росії вести війну з Україною, не витримує жодної критики», – йдеться у заяві.

Контекст

Наприкінці лютого голова правління Райффайзен Банку Україна Олександр Писарук в інтервʼю Forbes розповів, що Raiffeisen Bank International працює над опціями виходу, включаючи повний вихід із РФ. За його словами, група близька до фінального рішення.

Видання Falter повідомляло, що група RBI планує разом зі Сбербанком операцію з обміну активів у Росії та Австрії. Фактично йдеться про «прихований бартер». Основна увага приділяється бізнесу RBI у Росії та Sberbank Europe, що базується у Відні, який було ліквідовано минулого року, а через санкції проти Росії його кошти не можуть бути виведені.

Головний фінансовий орган Європи заявив, що тисне на банки єврозони, щоб вони скоротили свої ризики, повʼязані з роботою у РФ, навіть попри те, що вікно для продажу цих активів звужується.

За результатами загальних зборах RBI 30 березня група розповсюдила заяву, що група RBI і її зацікавлені сторони зобов’язуються й надалі зменшувати свою бізнес-активність у Росії. «Ми розуміємо гостру потребу в прийнятті рішення, до якого призвела війна», – заявили в RBI. Також Група RBI повідомила, що «продовжить просувати потенційні угоди, які могли б призвести до продажу або відокремлення російського Райффайзенбанку і деконсолідації російського Райффайзенбанку з групи RBI».

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні