Категорія
Новини
Дата

НБУ вирішив ліквідувати Банк Форвард, який належав росіянину Рустаму Таріко

Національний банк України вирішив ліквідувати Банк Форвард, який раніше контролював російський бізнесмен Рустам Таріко. Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Нацбанк, зважаючи на пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Банк Форвард» із 8 березня 2023 року.  

Контекст

У липні 2022 року суд передав в управління державному АРМА акції та київський офіс банку Forward російського бізнесмена Рустама Таріко, який володіє алкогольними брендами «Русский стандарт» і «Зеленая марка», а також банком «Русский стандарт». 

За даними слідства, яке клопотало про вилучення активів, кошти, що для Таріко заробляв український банк, могли використовуватися для фінансування дій країни-агресора.

«Форвард» можуть передати в держпідприємство «Національний фонд інвестицій України», як це сталося з дочірніми структурами російських держбанків в Україні Промінвестбанку та МР Банку. Однак це складний сценарій. Для цього потрібні рішення РНБО та відповідні рішення президента й Верховної Ради, писав раніше Forbes.

7 лютого НБУ вирішив віднести Банк Форвард до категорії неплатоспроможних. Рішення НБУ ухвалив, зокрема, враховуючи подальше суттєве й незворотне погіршення фінансового стану цього банку за відсутності дієвих заходів для його поліпшення та неможливості й недостатності запланованої капіталізації.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні