Категорія
Новини
Дата

Норвезька Equinor торік отримала рекордний прибуток у $75 млрд на тлі енергокризи, вона постачала Європі газ замість Росії

Норвезька енергетична група Equinor отримала минулого року рекордний скоригований прибуток до оподаткування у розмірі $75 млрд завдяки високим цінам на природний газ, пише Financial Times. Норвегія замінила Росію як найбільший постачальник до Європи

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Контрольована державою група заплатила $42,8 млрд у вигляді податків, повʼязаних із її операціями на норвезькому континентальному шельфі, де вона, безумовно, є найбільшим виробником, що принесло Осло величезний непередбачений прибуток, еквівалентний понад $7900 на кожного жителя країни.
  • Норвегія допомогла Європі запобігти нестачі газу, максимально збільшила видобуток за останні 18 місяців, коли Росія скоротила експорт. Це найбільший постачальник у Велику Британію та Німеччину.
  • Але величезні прибутки Equinor та податки, що надходять до норвезької держави, також привернули увагу в той час, коли споживачі стикаються з рекордними рахунками за електроенергію.
  • Андерс Опедал, виконавчий директор Equinor, сказав, що компанія «відреагувала на енергетичну кризу та зробила свій внесок у енергетичну безпеку». Опедал заявив, що компанія планує викупити акції на $6 млрд у 2023 році.
  • Цей рік може бути складнішим для Equinor, оскільки ціни на природний газ різко впали останніми місяцями, хоча за історичними мірками залишаються високими. TTF, європейський стандарт газу, впав із піку вище €300 за МВт·год в серпні до приблизно €54 сьогодні.

Контекст

Великі енергетичні компанії, такі як BP, Shell та ExxonMobil, повідомили про рекордні прибутки за рік, і очікується, що їхній сукупний прибуток після оподаткування перевищить $200 млрд.

Минулого тижня ExxonMobil повідомила про прибуток у розмірі $55,7 млрд за 2022 рік, що є найвищим річним доходом для західної нафтової компанії, тоді як Shell доповіла про рекордний прибуток у розмірі $39,9 млрд, а Chevron заробила $36,5 млрд.

Британська British Petroleum (BP) отримала базовий прибуток за минулий рік у розмірі $27,7 млрд, це більш ніж удвічі перевищує її показник за 2021-й, коли прибуток становив $12,8 млрд. До цього рекордним вважався прибуток компанії у 2008 році – $26,3 млрд.

Французька нафтова компанія TotalEnergies отримала рекордний чистий прибуток у розмірі $36,2 млрд у 2022 році, що вдвічі більше, ніж попереднього року. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні