Категорія
Новини
Дата

Норвезька Equinor залишила проєкт із розробки Харʼягінського нафтового родовища в Росії

1 хв читання

Норвезька енергетична компанія Equinor завершила вихід з останнього спільного проєкту з Росією – розробки Хар’ягінського нафтового родовища, йдеться в повідомленні компанії.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням, 25 травня Equinor оголосила про вихід із чотирьох спільних із «Роснєфтью» підприємств, а також про підписання угоди про вихід із Хар’ягінського проєкту.
  • Тепер компанія підтвердила, що повний вихід із проєкту також завершено.
  • В Equinor зазначили, що в рамках виходу з розробки Хар’ягінського нафтового родовища компанія покрила зобовʼязання щодо виведення з експлуатації та заборгованість Equinor за ці роки.
  • «Після виходу з Хар’яги в Equinor не залишилося ні активів, ні проєктів у Росії», – додали в компанії.

Контекст

Нещодавно президент РФ Путін підписав указ про спеціальні економічні заходи у сферах фінансів та ПЕК «через дії недружніх країн та організацій». Відтепер західним інвесторам заборонено продавати частки в російських банках та ключових активах, серед яких і енергетичні проєкти «Сахалін-1» та «Сахалін-2». Заборона, що набуває чинності негайно, поширюється на нафтогазовий проєкт «Сахалін-1». Його оператор, американська ExxonMobil, цього тижня заявила, що перебуває в процесі передачі своєї 30% частки іншій стороні.

Указ також забороняє інвесторам продавати свої частки в угодах про розподіл продукції, які, окрім «Сахаліну-1», включають проєкт «Сахалін-2» і Хар’ягінське нафтове родовище, а також у російських банках. Перелік банків має бути підготовлений урядом і центробанком для затвердження Путіним.

Указ стосується виробників і постачальників теплової та електричної енергії, компаній із переробки нафти й нафтової сировини та виробництва продуктів їх переробки.

Сьогодні стало відомо, що одна з найбільших нафтогазових компаній світу Shell залишає проєкт зі зрідження газу «Сахалін-2», не погодившись із перереєстрацією компанії-оператора у російській юрисдикції. У Shell зазначили, що залишають за собою всі свої законні права як акціонера колишнього оператора Sakhalin Energy. Згідно із матеріалом «Коммерсантъ», ідеться про потенційне звернення Shell до суду штату Нью-Йорк із позовом про компенсацію вартості її частки в «Сахаліні-2», яку компанія оцінювала в $1,6 млрд, та втраченої вигоди. 

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні