Категорія
Новини
Дата

Новокраматорський машинобудівний завод зупинив роботу, працівників перевели на простій

2 хв читання

Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ) тимчасово призупинив роботу, йдеться в повідомленні підприємства. Працівників структурних підрозділів акціонерного товариства було переведено на простій.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • У НКМЗ повідомили, що підприємство рік не припиняло виплачувати заробітну плату співробітникам. 
  • «На превеликий жаль, на території Донецької області і сьогодні продовжуються бойові дії, відсутні нові виробничі замовлення, значно обмежена можливість забезпечення підприємства електроенергією», – йдеться у прес-релізі. У повідомленні сказано, що «як наслідок, відсутня можливість забезпечити безпеку та виконання виробничих завдань працівниками структурних підрозділів ПрАТ «НКМЗ».
  • Тож враховуючи це, підприємство вирішило з 1 березня тимчасово призупинити дію трудових договорів із частиною працівників акціонерного товариства. Там наголосили, що це не означає звільнення персоналу. 
  • Працівники, з якими припиняється дія трудових договорів, будуть повідомлені в електронній формі через «особистий кабінет працівника».

Контекст

Влітку Верховна Рада ухвалила рішення передати майно Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) у державну власність. Необхідність «відчудження» індустріального гіганта автор постанови про націоналізацію Володимир Арʼєв пояснив загрозою його втрати через можливе захоплення російськими військами. «Обладнання підприємства може бути задіяно в оборонно-промисловому комплексі», – йдеться в пояснювальній записці. А саме – для виробництва великокаліберних снарядів, компонентів артилерійських озброєнь (стволів) та новітніх вітчизняних комплексів артилерійського озброєння.

НКМЗ належить родині Георгія Скудара, у власності якого 78% заводу. 22% компанії розподілені серед великої кількості міноритаріїв, жодному з яких не належить більше 1%, каже Дмитро Скудар.

Спеціалізується на виробництві прокатного, металургійного та гірничодобувного обладнання. 2021 року НКМЗ зменшив виторг на 8,8%, до 6,5 млрд грн. На заводі площею 339 га працюють близько 8000 працівників.

До війни компанія постачала на внутрішній ринок біля третини своєї продукції. Основні клієнти на внутрішньому ринку – «Метінвест» Ріната Ахметова, АМКР Лакшмі Міттала і Ferrexpo Костянтина Жеваго. Прибуток компанії великою мірою залежав від замовлень гірничодобувних компаній пострадянського простору: 55% продукції НКМЗ експортується до країн колишнього СНД і лише 15,9% – на інші зарубіжні ринки. 

З 27 лютого минулого року підприємство законсервовано і не виробляє продукцію. В лютому–березні співробітники отримували повний оклад, на що компанія витратила 60 млн грн, казав Скудар. Потім працівники отримували дві третини зарплати. Щоб отримувати кошти за поставлену продукцію, компанію довелось перереєструвати в Києві, оскільки іноземні банки не пропускали оплату в Донецьку область.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні