Категорія
Новини
Дата

Обсяг торгів біткоїном досяг найнижчого рівня майже за пʼять років

У серпні обсяг торгів біткоїном досяг найнижчого рівня майже за пʼять років, пише CNBC з посиланням на дані CryptoQuant. Інвестори перебувають в очікуванні відповідних умов для повернення на ринок, зазначає видання.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • На 26 серпня обсяг торгів на всіх криптобіржах становив 129 300 Bitcoin. 12 серпня цей показник падав до 112 300, що стало найнижчим значенням із 10 листопада 2018 року. 
  • За даними CryptoQuant, наразі цей показник нижчий за березневий максимум в 3,5 млн біткоїнів приблизно на 94%.
  • «Обсяги торгів знижуються на ведмежих ринках, реагуючи на відхід роздрібних інвесторів. Це сталося 2022 року на більшості криптобірж. У випадку подальшого просування до бичачого ринку обсяг торгів може перейти до зростання», – вважає голова відділу досліджень CryptoQuant Хуліо Морено.

Контекст

Ціна біткоїна зросла на 57% за рік і коливається на рівні близько $26 000. Аналітики вважають, що ринок завмер в очікуванні нового каталізатора. Це можуть бути рішення щодо будь-якої спотової заявки на біткоїн ETF, що стоїть у черзі Комісії з цінних паперів і бірж, сказав аналітик Bernstein Гаутам Чхугані.

За його словами, незалежно від того, що в кінцевому підсумку поверне певний рух на ринку, реальна можливість для інвесторів «полягає в тому, щоб тримати курс на новий ринковий цикл», який, як правило, збігається з халвінгом біткоїна. Очікується, що наступний відбудеться навесні 2024 року.

Халвінг біткоїна – це подія, яка відбувається кожні 210 000 блоків, приблизно кожні чотири роки. Під час халвінга винагорода за блок, яку отримують майнери за створення нового блоку в блокчейні біткоїна, зменшується вдвічі.

Винагорода за блок була встановлена на рівні 50 біткоїнів, коли біткоїн вперше був запущений в 2009-му. Після першого халвінга в 2012 році винагорода за блок зменшилася до 25 біткоїнів. Після другого в 2016-му – до 12,5 біткоїнів. Після третього халвінга в 2020 році – до 6,25 біткоїнів. Загалом заплановано 32 події Bitcoin халвінга. Щойно всі ці події відбудуться, створення нових Bitcoin стане неможливим, через те, що буде досягнуто максимальної пропозиції.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні