Творець ChatGPT – американська компанія OpenAI – розраховує залучити додаткове фінансування від Microsoft на створення універсального штучного інтелекту (AGI, програма з інтелектом на рівні людського, – Ред.). Про це сказав в інтервʼю Financial Times гендиректор OpenAI Сем Альтман.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За словами Альтмана, він розраховує «з часом залучити ще більше коштів» від Microsoft та інших інвесторів для покриття витрат на створення більш сучасних моделей штучного інтелекту.
- На початку цього року Microsoft інвестувала в OpenAI $10 млрд. Інвестиції здійснювалися в рамках багаторічної угоди, кажуть джерела видання.
- «Попереду тривалий шлях і багато роботи зі створення обчислювального потенціалу, перш ніж зʼявиться універсальний ШІ», – зазначив Альтман. Він наголосив, що витрати на навчання (ШІ-моделей) «просто величезні».
- «Наш план – створити AGI, зрозуміти, як зробити його безпечним… і які будуть вигоди», – сказав голова OpenAI.
- Він зазначив, що займається вивченням двох питань: про створення «суперінтелекту» та формування обчислювальних потужностей для цього завдання.
- За словами Альтмана, OpenAI працює над створенням більш автономних агентів, які можуть виконувати завдання та дії, такі як написання коду, здійснення платежів, надсилання електронних листів або подання претензій.
- «Ми зробимо цих агентів все більш і більш потужними… і звідси дії будуть ставати все складнішими», – сказав він.
- Альтман також повідомив, що компанія працює над GPT-5 – наступним поколінням своєї моделі штучного інтелекту, хоча не вказав терміни її запуску. За його словами, для навчання знадобиться більше даних, які будуть отримані з поєднання загальнодоступних наборів даних в інтернеті, а також приватних даних компаній.
Контекст
З 6 липня OpenAI зробила загальнодоступним GPT-4. Доступ отримали всі клієнти, які платять за ChatGPT API.
28 серпня OpenAI презентувала ChatGPT Enterprise – корпоративну версію ChatGPT з додатковими функціями та засобами захисту конфіденційності. Вона дає змогу користувачам вводити набагато довші запити і звертатися до чат-бота необмежену кількість разів, а також гарантує шифрування даних.
Наприкінці вересня OpenAI презентувала Dall-E 3 – останню версію свого інструменту перетворення тексту на зображення, який використовує надзвичайно популярний чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT для заповнення підказок. Раніше повідомлялося, що Dall-E 3 буде доступний клієнтам ChatGPT Plus та Enterprise у жовтні. Користувачі можуть ввести запит на зображення та налаштувати підказки в розмовах із ChatGPT.
Річний виторг OpenAI наблизився до $1 млрд. Ця цифра значно перевищує прогнози, які компанія раніше надала акціонерам.
У жовтні Bloomberg повідомив, що OpenAI веде переговори щодо продажу частини акцій своїх поточних співробітників. У межах цієї угоди компанію можуть оцінити у $86 млрд.
Так творець ChatGPT може стати однією з найдорожчих приватних компаній у світі, обійшовши американський сервіс платежів Stripe і китайського онлайн-ритейлера Shein. За такої оцінки OpenAI поступатиметься лише SpaceX Ілона Маска та власнику TikTok, компанії ByteDance.
Наразі проходить обговорення угоди з потенційними інвесторами. За даними співрозмовників агентства, поки що умови остаточно не узгоджені й можуть змінитися.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.