Державний Ощадбанк подав скаргу проти Росії до Європейського суду з прав людини через завдані військовою агресією збитки, йдеться у повідомленні пресслужби фінустанови.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- В Ощадбанку зазначили, що збройна агресія РФ завдала українським компаніям та громадянам значних матеріальних збитків, і Ощадбанк не став винятком.
- Багато відділень Ощадбанку зазнали руйнацій та пошкоджень, а сам банк – значних втрат, заявили у фінустанові.
- «Системна робота «Ощаду» з документації воєнних злочинів дала змогу застосувати міжнародно визнані юридичні механізми, спрямовані на відновлення справедливості та покарання агресора», – йдеться у повідомленні.
Контекст
7 грудня Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення $1,1 млрд з РФ на користь Ощадбанку за втрату банком активів унаслідок анексії Криму.
Суд погодився, що РФ має сплатити на користь Ощадбанку $1,1 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації (близько $100 000 щоденно).
У червні засновник і акціонер групи SCM Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації за порушення його прав власності під час вторгнення Росії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.