Категорія
Новини
Дата

Освітню платформу Coursera оцінили в $4,3 млрд за підсумками IPO

Американська платформа онлайн-освіти Coursera провела первинне розміщення акцій. За його підсумками оцінка компанії склала $4,3 млрд, пише Bloomberg.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Компанія продала 15,73 млн акцій по ціні $33. З них 14,66 млн акцій – це новий випуск і 1,07 млн – акції, що належали чинним акціонерам.
  • У такий спосіб Coursera залучила $519 млн.
  • IPO Coursera керують Morgan Stanley та Goldman Sachs Group.
  • Акції компанії розпочнуть торгуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі в середу під тікером COUR.
  • Coursera планує витратити залучені кошти на поповнення оборотного капіталу, маркетинг, дослідження, капітальні витрати й розв’язання адміністративних питань, йдеться в проспекті IPO. Зокрема, на зарплату співробітникам, кількість яких за 2020 рік зросла з 512 до 779 осіб.
  • Окрім того, компанія може використовувати частину грошей для придбання додаткових бізнесів, послуг або технологій.

Контекст

Розвитку Coursera сприяє бум дистанційного навчання під час пандемії. Торік дохід платформи онлайн-освіти зріс до $294 млн порівняно з $184 млн 2019 року. Водночас чистий збиток виріс із $47 млн до $67 млн. За даними PitchBook, Coursera у липні зібрала $130 млн за оцінкою $2,6 млрд. Серед спонсорів – New Enterprise Associates, Kleiner Perkins та G Squared.

Інший стартап у галузі освіти в Індії Udemy Inc. також планує провести IPO цього року. Його оцінюють у $3 млрд. На початку березня освітня платформа Preply, заснована українською командою, повідомила про залучення $35 млн інвестицій. Також в Україні однією з найбільших платформ для онлайн-освіти є Prometheus.

Довідка

Coursera була заснована професорами інформатики Ендрю Ин та Дафною Коллер зі Стенфордського університету в квітні 2012 року. За допомогою платформи можна дистанційно пройти курси, опанувати нові навички або професію, здобути вищу освіту – ступінь бакалавра або магістра. Coursera співпрацює з понад 200 університетами та викладачами.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні