Під час приходу Nova Post на європейські ринки компанія не відчуває жодного тиску, натомість бізнес-умови в Україні зараз гірші, ніж до початку великої війни. Про це розповів в інтерв’ю Forbes співзасновник групи Nova Володимир Поперешнюк.
Ключові факти
- Європейські країни порівняно з Україною залишаються вільними та привітними для бізнесу, сказав Поперешнюк 18 січня YouTube-проєкту Forbes «Business Breakfast з Володимиром Федоріним». «Всі проблеми, які є сьогодні у нас в Європі, – лише наші особисті бізнесові», – пояснив він.
- Натомість бізнес-умови в Україні зараз гірші, ніж до початку великої війни, переконаний підприємець.
- «У підприємців частково звʼязані ноги-руки, тож економіка працює лише на половину свого потенціалу. Нам закручують гайки, і підприємців, що найгірше, саджають до вʼязниць, чого не було навіть за часів Януковича. Зараз читаєш новини: підозра, держзрада, обшуки СБУ, ДБР, НАБУ, БЕБ – жахаєшся», – поскаржився він.
Контекст
За кілька годин після розмови Forbes із Поперешнюком під час перетину українсько-польського кордону затримали українського підприємця Ігоря Мазепу, а у компанії відбулися обшуки. У коментарі Forbes Concorde Capital заявила, що слідчі дії повʼязані з позицією Мазепи щодо тиску на бізнес. Згодом стало відомо, що співробітники ДБР затримали Юрія Мазепу – брата власника інвестиційної компанії Concord Capital Ігоря Мазепи.
За версією слідства, бізнесмен є організатором схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більше 20 млн грн.
У Concorde Capital повідомили, що правоохоронці вимагатимуть для Мазепи обрання запобіжного заходу з можливістю внесення 700 млн грн застави.
Сам Ігор Мазепа заявив, що не розуміє суті звинувачень ДБР проти нього – «нікому ніяких державних ділянок не виділяв». У коментарі на своїй сторінці у Facebook Мазепа зазначив, що із «російського сліду» в цій справі – хіба що деякі російські слова, «які я почув при затриманні».
Він підтвердив, що підозра стосується виділення земельної ділянки на 2,4 га, що нібито завдало збитків державі на 7 млн грн. «Кажуть, виділили з порушенням законодавства. Чому прийшли до мене – не ясно, бо я нікому ніяких державних ділянок не виділяв. Відповіді на питання, чи затримали тих, хто виділяв, я не отримав», – написав Мазепа. Відносно застави він наголосив, що «з цифрами у прокурорів біда».
У коментарі журналістам в залі суду Мазепа повідомив, що справі проти нього вже 10 років, але вона почала рухатися останні 1,5 місяця, затримання бізнесмен повʼязує із своєю позицією щодо тиску на підприємців і діяльністю громадського руху «Маніфест 42».
Печерський районний суд Києва 19 січня обрав запобіжний захід засновнику інвесткомпанії Concorde Capital Ігорю Мазепі у вигляді тримання під вартою із альтернативою у вигляді застави у 349 млн грн. Репортаж з Печерського суду читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.